Black Snake, la légende du serpent noir

• angličtina The Legend of Black Snake

Komediální parodie o africkém superhrdinovi ypráví o tom, jak se v 70. letech vrátí pařížský floutek do rodné země ke svému adoptivnímu asijskému dědovi (mistru bojového umění školy Žlutého hada). Po smrti jeho adoptivního pěstouna ho uštkne žlutý had a promění ho v superhrdinu „Černého hada“. Takže se potom musí nejen pomstít, ale také v rodné zemi nastolit pořádek. A rámci tohoto vyřizování účtů s místními zloduchy se utká i s jejich šéfy z koloniální mocnosti. (p.a.douch)

p.a.douch

V tomhle filmu si patrně chtěla udělat radost manželská dvojice Thomas N'Gijol a Karole Rocher. Oba zde hrají, film režírovali a Thomas N'Gijol sepsal scénář. Je to celkem neškodná zábava a není to tak dlouhé, aby to začalo nudit. Atmosféra mě trochu vrátila do 70. let a podle mě si film dělá srandu z hrdinů blaxploitation filmů. Nebo jim vzdává poctu? Fakt nevím. Zkrátka těch 82 minut rozhodně nikomu neublíží. ()

M.i.k.e

neškodná blbina, která je něco mezi Černým panterem, Kung-Fu pandou a Bohové musejí být šílení.Bohužel ale Black snake není natolik dobrý, nebo naopak natolik blbý, že by byl opravdu zábavný. Ta necelá hodinka a půl sice uteče celkem rychle, ale z paměti se vykouří prakticky okamžitě...40% ()

liquido26

Slabota, jako komedie i jako parodie na superhrdinský filmy. O akčňáku se vůbec mluvit nedá. Bavilo mě snad jenom prostředí a sedmdesátková atmosféra. Příběh ale nic moc. ()