Ve výtahu starého domu je nalezena mrtvola ženy. Policie zjistí, že jde o paní Blanku Tatírkovou, která pracovala v novinovém stánku a kupoval u ní celý dům. Zrovna ten den měla narozeniny. V době vraždy měla u sebe denní tržbu. Nůž, kterým byla oběť zavražděna, je nalezen ve výtahové šachtě. Kdo zavraždil paní Tatírkovou a proč? Na to už se podívejte v dnešním detektivním filmu. (Česká televize)

ArthasKarfa

Ty dialogy to je snad něco co nemohl někdo kdo dělal u filmu déle než týden vůbec pustit na obrazovku, je to jak kdybych jel metrem a čet si to jako scénář a chlap z vedlejšího místa by mi to četl nahlas přes rameno. Najdu někoho někde ležet a hned na první dobrou hlásím "vraždááá". Celé to  bylo takové zvláštně neuvěřitelné a komplikované, ale na dva zkušené detektivy, kteří chrlí otázky a vědí co se stalo přesně, minutu po minutě. ()

Peabody

škoda, že tam není nějaký herec - tedy Rusev je výrazný typ a není marný. Ale Forejt, proboha, co to je za nulu? Nejhorší je, jak vedle sebe recitují řádky dialogu jako by každý byl v jiné galaxii, žádná reakce na narážky, jen čtou text. Hrozný. Když jsem četl kolegy komentující film, udivil mne ten, konstatující, že jde o kriminálku se zajímavým rozuzlením a netradiční dvojicí vyšetřovatelů a dále děj i dialogy mezi kriminalisty jsou natolik zajímavé, že absence známých herců není překážkou. Odkud ty tak asi budeš synku, řekl jsem si a rozklikl ho. No a hup - Brno jako ... Brno.   ()

Spanki

Tak tohle se moc často nevidí. Docela zajímavý příběh s nečekanou pointou, který je totálně zabitý prkenným a málo uvěřitelným projevem všech hlavních postav. Konkrétně o hlavním detektivovi jsem si dlouho myslel, že to je jenom nějaký podržtažka a že ten pravý teprve přijde (možná by stačilo prohodit oba policisty a nechat Rusevovi trochu svobodu). ()

Adam Bernau

Proč jsem správně určil pachatele na jediný pokus hned při první zmínce o dotyčné postavě? Protože jsem tak dobrej? To taky, ale hlavně proto, že tyhle kriminálky mají svá železná pravidla a některé ještě k tomu rády "nenápadně" napovídají. A tak ačkoli jsem v následujícím průběhu vyšetřování o svém favoritovi párkrát zapochyboval, nakonec mě nezklamal. Jako prostředek zlidštění SNB slouží zde kriminalistovy telefonáty s manželkou ohledně shánění bytu. Nadřízený člen vyšetřovací dvojice je nad tyto starosti ovšem povznesen. A tak je to správné. ()

Tangarinka

Docela dobrá detektivka, pokud se potřebujete na chvíli zastavit, zpomalit a odpočinout si. "Téměř dokonalý zločin" odhalí dvojice sympatických vyšetřovatelů v podání Zdeňka Forejta a Radana Ruseva. I když mě nejdříve málem odradila "hrůzostrašná" hudba, která byla naštěstí jen na začátku, děj dokázal zaujmout a u této inscenace jsem strávila příjemnou hodinku. ()