Nespoutané Švýcarsko

• Švajčiarsko Unsere wilde Schweiz (viac)
všetky plagáty
Švajčiarsko, 2017, 2 h 51 min (Minutáž: 42–43 min)

Švýcarsko je země nevídaných přírodních klenotů. Od regionu Engadin přes horu Vanil Noir a Aletschský ledovec až po údolí Verzasca... Je divoká a krásná, je malá, a přesto neuvěřitelně rozmanitá. Země uprostřed Evropy, která je známá charakteristickými pohořími, řekami, jezery i hvozdy, nabízí návštěvníkům úchvatně rozmanitou krajinu: téměř 1500 jezer, více než 80 čtyřtisícových vrcholů, 150 ledovců a k tomu téměř třetinu území pokrytou lesy. Navíc tady stále existují místa s panenskou nezkaženou přírodou. Na mírných kopcích i drsných skalách, tajemných vřesovištích a v mohutných řvoucích vodopádech našli útočiště plaší kamzíci, voňavé alpské růže, divocí pstruzi nebo vzácné druhy orchidejí. A teď nastal ten pravý čas je objevit, prozkoumat i obdivovat! Přírodovědný film Nespoutané Švýcarsko nás zve na vzrušující a okouzlující výpravu do překrásného světa přírodních rezervací, volně žijících zvířat a kvetoucích rostlin. Ale to není všechno. Odhalíme také pozoruhodné mýty a legendy každého z místních regionů. (TV Prima)