Réžia:
Vladimír MichálekScenár:
Jiří HubačKamera:
Martin ŠtrbaHudba:
Michał LorencHrajú:
Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková, Stanislav Zindulka, Ondřej Vetchý, Petra Špalková, Jiří Lábus, Zita Kabátová, Kateřina Pindejová, Lubomír Kostelka (viac)Obsahy(1)
Tragikomický příběh mladého pětasedmdesátníka, věčného snílka, pábitele a recesisty (V. Brodský), který na rozdíl od své milované, ustarané maželky (S. Zázvorková), se odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy nekončící výzvu, v níž každý den se pro něho stává báječnou příležitostí k novému dobrodružství. Spolu se svým věrným a oddaným kamarádem z operety přenáší divadelní role do života a splňuje si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako emeritní člen Metropolitní operety, který kupuje zámky, jako revizor, horolezec a dobrodinec. V řadě vděčných komických situací, plných jemného i černého humoru, válčí s manželkou o svou bezstarostnost a nezávislost, s níž vždy znova dokazuje, co je to UMĚNÍ ŽÍT. Tento film o přátelství, lásce a neumírání je věnován Vlastimilu Brodskému. (Česká televize)
(viac)Hrajú
Vlastimil Brodský
Československo
Najlepšie filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Na samotě u lesa (1976)
Světáci (1969)
Stella Zázvorková
Československo
Najlepšie filmy:
Pelíšky (1999)
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Kolja (1996)
Stanislav Zindulka
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Smrť krásnych srncov (1986)
Hořící keř (2013) (TV film)
Ondřej Vetchý
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Obecná škola (1991)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Petra Špalková
Československo
Najlepšie filmy:
Šašek a královna (1985) (divadelný záznam)
Kolja (1996)
Babie leto (2001)
Jiří Lábus
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
U Tlučhořů (2010) (divadelný záznam)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Zita Kabátová
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Prednosta stanice (1941)
Guľový blesk (1978)
Želary (2003)
Kateřina Pindejová
Československo
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
České století (2013) (seriál)
Známi neznámi (2021)
Lubomír Kostelka
Československo
Najlepšie filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelný záznam)
Všichni dobří rodáci (1968)
Juraj Johanides
Československo
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
O mužoch, ženách a deťoch (1984) (TV film)
Čerešňový chlapec (2011) (TV film)
Zuzana Fialová
Československo
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
Dozvuky (2012)
Pravidla lži (2006)
Simona Stašová
Československo
Najlepšie filmy:
Pelíšky (1999)
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Musíme si pomáhať (2000)
Magdalena Sidonová
Československo
Najlepšie filmy:
Racek (1996) (divadelný záznam)
Babie leto (2001)
Občiansky preukaz (2010)
Vlastimil Zavřel
Československo
Najlepšie filmy:
Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelný záznam)
Soudné sestry (2007) (divadelný záznam)
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Martin Sitta
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Hořící keř (2013) (TV film)
Je treba zabiť Sekala (1998)
Roman Jedlička
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
Anděl Exit (2000)
Život je život (2015)
Marek Štulpa
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
V hlavní roli (2008) (TV film)
Vlastimil Přáda
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Babie leto (2001)
Pilát Pontský, onoho dne (1991) (TV film)
Libor Žídek
Československo
Najlepšie filmy:
Babie leto (2001)
Bedári (1998)
Perly panny Serafinky (1980) (TV film)
Edita Zákravská
Najlepšie filmy:
Racek (1996) (divadelný záznam)
Babie leto (2001)
Protektor (2009)