Apparition

• USA Preston School of Industry (pracovný názov)
všetky plagáty

silentname

Wow. Takže od režiséra filmu "Sunrise In Heaven" dostávame jeho veľký hororový debut "Apparition". Čo sa k tomu dá povedať? Že tu máme ďalší filmový ducharský horor s bandou tínedžerov? A zase je to mizerný film? Jop, toľko k tomu by sa dalo v skratke povedať. Myslím si, že sa dá o filme povedať niekoľko dobrých veci, tak si ich poďme vymenovať. Úvodných možno 20 minút ma celkom navnadilo. Boli tu zaujímavé momentky a okrem toho vidieť skutočné týranie bolo celkom hrozivé. A už som bol zvedavý kam sa to vyvinie. Lenže potom lenivo šupli tvorcovia na scénku - "20 rokov neskôr" a naše postavy vyzerajú za ten čas úplne rovnako ako naposledy. Ani nežartujem. Taká je skutočnosť. Nikto ani nechcel vytvoriť ilúziu, že zostarli a majú deti vo veku tak 18 - 20 rokov? Lebo nikomu na tom ani nezáležalo. Nerád kritizujem herecké výkony, no v tomto filme dokopy po hereckej stránke nikto nepredviedol žiadne zaujímavé výkony. Dokonca by som povedal, že chalan čo hrá Nate-a je vysoko otravný a jeho výkon maximálne chabý. Dereck je na tom podobne. Jeho teatrálne momentky sú ťažko stráviteľné. Ostatné 3 decká sú tolerovateľné, no nič extra tu rozhodne nepredvedú. Čo je ďalší problém filmu je fakt, že je vysoko predvídateľný, málo zaujímavý a výsledne sa nedočkáme skoro žiadnej scénky, ktorá by v nás vyvolala nejaké silnejšie emócie. Pretože absolútne sa nesústredí na to, že počas úvodu sme mali prezentované nejaké postavy, ktoré tam nakoniec budú hrať len rolu poltergeista. Nič iné pre nich nepriniesli. A najhoršie je, že aj keď film nakoniec prinesie nejaké uspokojivejšie časti, záverečné 2 sekundy to dokážu pokaziť. Nežartujem. Moment. Nehovoril som, že budem hovoriť o kladoch na filme? Nejako som to otočil. Musím povedať, že tá stará škola (alebo polepšovňa) je veľmi dobre spracovaná a lokalita ako taká má svoje strašidelné momentky. Duchovia vyzerajú trošku štandardne, ale vedia miestami celkom prekvapiť. Hudba je celkom dobrá a chcel som sa dočkať toho zadosťučinenia na konci. No myslím si, že podobne ako "Leatherface" film nevyužíva svoje silné stránky a nerozvíja ich. Miesto toho plytvá našim časom na momentky, ktoré sme už videli a poznáme. Nebola to pre mňa úplná strata času a nejakú atmosféru som z toho vytrieskal, ale je to rozhodne málo. Toto na zhliadnutie odporúčať nemôžem. Hodnotenie: D+ ()