Chlapec z vojny

• Česko Kluk z války (viac)

Arťomovi je 18 let a má jediné přání: jít do války, bojovat za svou vlast – Ukrajinu. Tomu podřizuje vše. Chodí oblečený ve vojenských barvách, sleduje válečná videa na internetu, ve volném čase nacvičuje se svými přáteli bojové situace. Nebo alespoň to, o čem si myslí, že jsou bojové situace. Z války si jako malé dítě bere jen vnější efekt. A má tu smůlu, že boje zuří tak svůdně blízko. Observační dokument předkládá fascinující studii kultu boje a války v postsovětských kulisách, kde mu podléhají ti nejméně vhodní, nejméně disponovaní. Arťomův závěrečný střet s realitou je toho pádným důkazem. (MFDF Ji.hlava)

Marze

Hlavni hrdina asi moc sympatii u divaku nezklidi. Vlastne je to podivny tipek se zalibenim zabijet. Bylo mi lito jeho divky, ktera pusobi jako naivni husicky ve nasich filmech z prvni republiky. Rika "Proc porad nekam na dlouho odjizdis? Neni lepsi jist veceri spolecne, koukat se na film, jit do parku?". Artem ji odzbroji "Vis te nemam rad lidi". ()

blondboss

Podpriemerný dokument, ktorého pointu som doteraz veľmi nepochopil. Príbeh o vojnovo nadržanom mladíkovi, ktorý keď príde k realite už nie je až taký presvedčený vojak. Nudné ničnehovoriace zábery sa miešajú so zábermi z výcviku. Také nemastné-neslané a celkovo podľa mňa zbytočné. Táto téma sa dala uchopiť podstatne zaujímavejšie. 40 % ()