Znaky

TV spot
Poľsko, (2018–2020), 12 h 9 min (Minutáž: 44–47 min)

Andrzej Konopka, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Helena Sujecka, Piotr Trojan, Magdalena Żak, Robert Gulaczyk, Bianka Pilitowska, Alicja Pietruszka (viac)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (10)

Série 1 (2018) (S01)

Na to, jak zajímavě se série rozjede, se brzy začne utápět v klišé, nelogičnostech, divném chování postav (prostě jsou špatně vymyšleny, postaveny a charakterizovány), a finále série stojí za prd. ()

Epizoda 1 (2018) (S01E01)

Detektivky s nádechem mysteriózna mám docela rád, pokud jsou povedené. Tady mě sice trochu štve kamera, občas by mohla líp rámovat a vytřískat z toho prostředí maloměsta někde v zapadlých horách víc, ale jinak jsme hned hozeni do děje a je na divákovi, aby se co nejrychleji zorientoval, kdo je kdo. A čím víc se zorientovává, tím divnější mu ti lidé tam přijdou. Jen doufám, že ty určité mystické nádechy budou mít nějaké větší opodstatnění, že nepůjde jen o zajímavou kulisu. ()

Epizoda 2 (2018) (S01E02)

Líbí se mi ta nejednoznačnost postav - hlavní postava poldy, to je sice očividně chytrý chlap, který se  s ničím nepáře, ale občas se chová jak sebestředný idiot, stejně tak Jonáš sice prodává pančovanou vodu jako svatou, ale zas se stará o postiženou holku, o kterou v městečku jinak nikdo nejeví zájem. Jen se bojím, že pachatelem bude nakonec starostova dcera, ukazují ji tady až moc násilnou (a tak doufám, že jde jen o svádění diváka na jinou stopu) nebo někdo z té divné party mladých, a že půjde jen o "hru". ()

Epizoda 3 (2018) (S01E03)

Takový vycpávkový díl, kde jsou dva potenciální a jeden důležitý důkaz zatajeny, dcera starosty se chová jako ještě větší debil, a vlastně tu najednou nějak chybí kladná postava, všichni se chovají jako parchanti. V ději se kromě toho zatajování důkazů nikam moc nepohneme. ()

Epizoda 4 (2018) (S01E04)

Začátek dílu je docela ukecaný, ale pak se začnou dít takové zvláštní podivnosti, jako Jonáš u Blawatské (mimochodem, obraz pravé Blawatské tam visí na zdi), skrýš v horách, divný kněz, podivné zápisky ze sklepa fary. Sice tady pořád jsou mládežníci, kteří mne trochu otravovali v minulých dílech, ale naštěstí jsou upozaděni. A zdá se, že starý polda špehuje nového, teda Trelu. ()

Epizoda 5 (2018) (S01E05)

Přišel mi ten díl poněkud zmatený. Mysteriozní nota tu stále je (třeba jak se tam najednou objevil ten druhý kříž?), ale jak se každý chová fakt divně, tak tomu chvílemi nějak chybí smysl. Jako jo, už je víceméně jasné, že všechno zlo pochází od starosty a jeho dětí, škoda té holky, poldova dcera je asi svědkyní, tak je otázka, co s ní bude, Blawatská má divného hosta, a pak už mi jen hodně scén přijde jako vata. ()

Epizoda 6 (2018) (S01E06)

Ach jo. Jak si to mám užívat, když se tam všichni chovají jako kreténi? Poldova dcera otci zatají, že potkala Kasiu s hromadou peněz. Polda sám skočí na kdejaký špek, který mu lidi, jež podezírá, předhodí. Starostova dcera i Radek se chovají jako dementi. Jedinou sympatickou postavou teď je nový kněz, ale ani ten a jeho procházky po okolí to nevytrhne. A rýsuje se zde nějaké spojení s nacistickou tajnou zbraní. ()

Epizoda 7 (2018) (S01E07)

Téma podzemí a nacistické základny na antigravitační zbraň se probírá jen okrajově, Nina se stále chová jako kretén (ačkoliv sama má obdobné zkušenosti jako dcera starosty, tak opakuje stejné chyby), Trela vede vyšetřování na vlastní pěst a zadaří se mu jen díky tomu, že se jeho vlastní dcera podřekne. ()

Epizoda 8 (2018) (S01E08)

Čekal jsem od finále první série něco víc kulervoucího. Tohle je v podstatě selanka. Ano, dozvíme se, kdo byl vrah (vrazi) dvou ze čtyř obětí. A Nina, o které si už každý divák musel udělat jasno, že je spíš lesba, si o průšvih koledovala už dlouho. Ale jinak jsou všechny indicie zahozeny, nevyužity, a říkám si, jestli to také není tím, že psala scénář ženská, protože se to ze všeho nejvíc snad soustředilo na ženské problémy (starostovy dcery, Niny, Ady), než na vyšetřování, záhadu nacistů a koneckonců i na postavu samotného Trely. Btwm v tomto díle je lapsus, kdy je Ada nejdřív na policejní stanici, pak si doma povídá s Ninou, aby jeden chlápek našel ten odposlech, a pak je najednou v další scéně zase na stanici. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Tak jak jsem se ze začátku seriálu bál, ale tohle je mysteriozní od začátku do konce. Chvílemi mi to dokonce atmosférou připomínalo Twin Peaks, třeba na tom spáleništi. Mysteriozní jak tou divnou psycholožkou, tak tím, že najednou nejdou v celé oblasti mobilní telefony, a navíc se objeví vril, který zkoumal tajný nacistický projekt v Polsku, a dodnes tam reálně stojí a nikdo netuší, k čemu tam ta kruhová stavba byla a je. Navíc Nina se furt točí, starostova dcera zmizí - a starosta sám musí celý den jezdit na vozíku - a praštěná bába se snaží natočit na kameru Krakonoše. ()