V roku 2009 sa mladý regrút americkej armády Andrew Briggman ocitne v Afganistane. Keď seržant Wallace zahynie v dedine pri výbuchu improvizovanej bomby, velenie čaty prevezme seržant Deeks a oboznámi ju so svojím plánom. Prečešú dediny a nájdu toho, kto je zodpovedný za smrť dvadsiatich štyroch amerických vojakov vrátane seržanta Wallacea. Briggman dá Deeksovi zoznam útokov podľa dátumu a miesta. V jednotke rastie agresivita voči domácim obyvateľom, ktorá vyústi do vraždenia nevinných civilistov. Čata zatkne zraneného muža, ktorý je obvinený z nastraženia bomby pri ceste, a Deeks prikáže Briggmanovi, aby ho zbil. Ten to však odmietne. Pri prvej akcii pod Deeksovým velením Briggman počuje výstrel a po príchode na miesto nájde na zemi ležať mŕtveho afganského chlapca. Prítomní vojaci tvrdia, že chlapec sa ich pokúsil napadnúť granátom, a tak ho zastrelili. Briggman tomu však neverí a o vražde chlapca informuje svojho otca v správe z notebooku na základni. Jeho otec ihneď kontaktuje Oddelenie pre vyšetrovanie zločinov (CID), aby Deeksa preverilo. Na druhý deň Briggmana zavolajú do stanu, kde seržant Deeks bije vojaka Marqueza, ktorého podozrieva, že kontaktoval CID. Marqueza musia hospitalizovať a Briggman zavolá svojmu otcovi, aby prestal informovať CID. Pri ďalšej akcii uvidí, ako Rayburn chladnokrvne popraví neozbrojeného muža a položí vedľa neho samopal, aby to vyzeralo, že sa muž bránil. V tej chvíli si Briggman uvedomí, že jeho jednotka pácha zločiny priamo na Deeksov rozkaz. Rozhodne sa mu postaviť zoči-voči. V Deeksovej kancelárii nájde tašku plnú zbraní, ale Deeks ho prichytí... (TV JOJ)

doom.cz

Asi mi ke štěstí stačí málo, ale tenhle film je pecka. Mrazivý, plíživý, atmosférický. Serža je správný psychopat, který si "to" umí perfektně obhájit, vojáci jsou tak kapku manipulováni... vliv davu je evidentní. Nedivím se, že vojáci podlehli. Musím dát plný počet. To dilema, jestli vystřelit nebo ne, muselo být šílené. ()

vonBahnhof

U mňa má + každý, kto si vyberie tak krátky a vyprávačsky jednoduchý námet, inak ťažký a vopred odsúdený diváckou pákou na 59. Ak ste dekonštruktivisti ako ja, odporúčam hneď pozrieť 3-dielny dokument Exterminate all the Brutes na HBO. Zaberie to tak 4 hodiny a budete sa dívať z obežnej dráhy. Niektoré detaily z Kill Teamu si potom poskladáte inam. Ak tu niekto píše že sa nudil, prajem mu zažiť viac :D Amerike prajem skoré uzdravenie. ()

StarFsh

Musím sa na začiatok priznať, že nie som fanúšikom USA, ale ani Islámistov, preto dokážem udalosti vo filme zhodnotiť naozaj nezaujato, lebo nenadržujem ani jednej strane. Tento film podľa skutočnej udalosti sa nám snaží ukázať, aká môže byť skutočná vojna zvrátená a čo dokáže urobiť s psychikou mladého človeka. Realita je možno nudnejšia ako misia z Call Of Duty, ale narozdiel od hier máte iba jediný život. Preto som ochotný filmu odpustiť aj niekoľko nedostatkov. Otázkou je len to, koľko takýchto zločinov ostalo nepotrestaných. Podľa mňa je toto iba vrcholčekom ľadovca. ()