Kyselina

(festivalový názov)

Kyselina je óda na mladosť – film o dvadsiatnikoch, čo po prvý raz vstupujú do skutočného života. Je to portrét generácie, ktorá hľadá zmysel života. Hlavní protagonisti si svoju nezodpovednosť a detinské správanie ospravedlňujú nedostatkom komunikácie s rodičmi. Najviac ich trápi to, že vyrástli bez otca. Teraz však nadišiel čas, aby sami dosiahli status dospelého muža. (MFF Cinematik Piešťany)

xxmartinxx

V podstatě by mi vyhovovalo, kdyby byl Gorčilin slovanskou verzí Dolana, tedy uječenou hysterkou, se kterou je fajn trávit v kině čas. To by na to ale ještě musel trochu šlápnout - a pak by úpěnlivá banalita jeho tápání působila víc jako feature a míň jako bug. Ke konci jsem fakt nevěděl, nakolik ten film mám/nemám brát vážně a nakolik se mu mám smát nebo propadat u něj depresi... Docela mi to ale sedlo, tak hodnocení nadstřelím, ale příště už chci buď větší rozmysl, nebo naopak nerozmysl. ()

rivah

Pozoruhodný, drásavý a upřímný debut o současné duchovně vykořeněné moskevské mládeži. (Film je věnován "našim mámám a tátům") ()

viap

Kyselina je celovečerný režisérsky debut Alexandra Gorčilina- študent Cyrila Serebrennikova, a herec v jeho filmoch . Je to film o terajšej ruskej generácii dvadsiatnikov . Dvaja mladí ľudia, Sasha a Petya, sú typickými predstaviteľmi metských povaľačov, vyrastajúc bez otcov . Téma nekompletnej rodiny cítiť v celom filme . Po samovražde jedného priateľa, obidvaja chlapci sa vydajú na cestu sebazničenia v snahe pochopiť realitu . Film bol ocenený ako najlepší debut na IFF " Кинотавр"a bude uvedený v sekcii Panoráma na Berlinale 2019 ()