The Twilight Zone

USA, (2019–2020), 14 h 22 min (Minutáž: 31–55 min)

Predloha:

Richard Matheson (poviedka)

Jordan Peele (rozprávač), Jocelyn Panton, Kumail Nanjiani, Jonathan Whitesell, Tracy Morgan, DeWanda Wise, Jessica Williams, Lucinda Dryzek (viac)

Recenzie používateľa Vabr k tomuto seriálu (23)

The Twilight Zone (2019)

Velká škoda, že tohle Twilight Zone končí. Druhá série byla skvěle naběhlá a těšil jsem se na další díly. 1. série docela chabší a nic moc, ale druhá série se o dost líp rozjela, měla většinou hodně mrazivou atmosféru, není to důležitý, ale i trailer byl lepší, vstupy Jordana Peeleho mě nerušily a byly lepší, celkově byly díly nápadem zajímavější, ve všem lepší a víc jako původní Twilight Zone. Rozhodně u mě tedy vede 2. série. Škoda, myslel jsem si, že bude 2. série populárnější a oblíbenější, když ty díly na to odpovídaly. NEJOBLÍBENĚJŠÍ DÍLY: 1. Nightmare at 30,000 Feet 2. Ovation 3. Meet in the Middle NEJHORŠÍ DÍLY: 1. You Might Also Like 2. The Wunderkind 3. A Human Face ()

Season 1 (2019) (S01)

Plusy: Trošku podobné Black Mirror. Díl Nightmare at 30,000 Feet je bombastický. Profesionálně zvládnuté. Návaznost mezi díly (v prvním díle vtipkuje o letadle a v dalším díle je díl s letadlem). Hrají zde slavní herci. Dokázal jsem se dívat v angličtině s titulkama. Mínusy: Dost dlouho mi trvalo, než jsem si na intro zvykl. Většina dílů je špatných. Dost nevyužitý potenciál. Špatné konce. Jordan Peele mi do role vypravěče nepasuje a působí to celkem otravně. Celkově:Seriál se mi jako celek nelíbil. Nedoporučil bych to. Mám z toho docela horší pocit než z Black Mirror. Prý má vyjít i druhá série, tak ta snad bude lepší, ale myslím, že se tak nestane. VYHODNOCENÍ: KDO ASI REŽÍROVAL DÍL NOT ALL MEN? HMMMMM.... ŽE BY ŽENA?? ()

The Comedian (2019) (S01E01)

Kamerově hůře zvládnuté a herecky docela také. Působí to na mě jako nějaký short film z Youtubu. Moc dlouhé, mohlo to být o dost kratší. Nevím, nějak se mi ta kombinace komedie a mizení lidí nehodí. Podle mě by bylo o dost lepší, kdyby to bylo jen o tom, že lidi se baví jen nad tím, když někdo někoho pomlouvá a uráží. Sice by to bylo jednoduché, ale bylo by to kratší, lepší a zajímavější. Čekal jsem ten konec. Jen mě naštvalo, že skončil šťastně. Vadí mi zde Jordan Peele a jeho mluvení. Nehodí se mi tam a působí to blbě a celkem mě to otravuje. Celé to působilo moc dlouze a tak nijak. Horší 3 hvězdy. ()

Nightmare at 30,000 Feet (2019) (S01E02)

O dost lepší. Fakt kvalitou jako Black Mirror, dokonce by to asi patřilo do mý top pětky, kdyby byl tento díl v Black Mirror. Kamerově profesionální a vynikající, střihy taky bomba, jde vidět, že do tohoto zainvestovali a podle toho to má tu kvalitu. Herci hrají výborně, CGI taky povedené a celý příběh se stopáží k sobě náramně pasuje. Není to dlouhé a v tom to spočívá. Má to hodně originální děj a průběh a konec mě totálně dostal. Byl jsem napnutej po celou dobu. Mělo to opravdu vše. Nechápu, že jen o 1% lepší než předešlý díl. Vždyť toto byl majstrpís. Zasloužilo by si rozhodně červené hodnocení. 5 hvězd. ()

Replay (2019) (S01E03)

Námět dobrý, cestování pomocí kamery je originální. Ale ty situace, který se jim dějou, aby se pak museli vracet jsou špatný a unavující. Pořád po nich jde jeden a ten samej polda! Jak ej to možný nechápu! Máma ani nevyzkouší za film nějakou chytrou taktiku. Je jasný, že ti hned nedojde, že tím můžeš cestovat, ale když už s tím umíš, tak proč vyvádíš kraviny, jako mu koupit koláč nebo co? Prostředí je celkově špatné a tudíž se vracení využívá blbě a nezajímavě. Třeba kdyby tu kameru měl zloděj a uměl s ní a utíkal poldům a vždy se vrátil, když ho chytnou, tak by to bylo mnohem zajímavější. Konec nedává vůbec smysl. Jak se tam dostali?! Ten konec to dost zabil. Ale aspoň oceňuji nový styl cestování časem. 2 hvězdy ()

A Traveler (2019) (S01E04)

Nic se za celou dobu nestane. Je to o ničem a k tomu to má 52 minut. Nezajímavý. Nic neříkající sra*ka. A to že tam dají herce z TWD to opravdu nic nezmění, ale zdejší hodnocení mluví jinak. 1 hvězda ()

The Wunderkind (2019) (S01E05) odpad!

Už ze začátku jsem si říkal, že to bude trochu trash, ale tak OK bude to na 2 hvězdy. Nakonec se z toho vyklubala totální kravina. Tohle v Twilight Zone nemá co dělat! Aspoň, že to nebylo 50 minutový, ale i tak hrozná sra*ka! Tomu klukovi bych rozmlátil fakt hlavu. Tento díl byl tak hroznej, nechápu, jak se to někomu může líbit. Spočítal jsem si, kolik by tento díl měl procent, kdybych odstranil lidi, kteří dali 4 a 5 hvězd a tento díl, by jinak měl 16% - odpadový hodnocení. Jestli měl ten díl ve mně vyvolat znechucení, tak se to fakt povedlo, protože takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Hnus! Odpad! ()

Six Degrees of Freedom (2019) (S01E06)

Kamerově, střihama, hudbou (Califronia Dreamin' a písničku Family teď posluchám) a herci povedené. Bohužel se to nepovedlo s průběhem příběhu. Začátek a prostředek jde hezky, pomalu stoupá ke 4, ale závěr to zkazí. Jako film by to bylo dobré. U konce se mohl příběh vydat 2 směry. Bohužel si vybrali scénáristé 3. směr - jiný, který má nejspíše šokovat. Ale já konec popravdě nepochopil. Líbila se mi myšlenka, kterou navodil jeden z posádky, ale její vyvrcholení nikam nevedlo a bylo nepochopitelné. Opět tento díl měl vysoký potenciál, který byl bohužel nenaplněn, tak jak to bývá u většiny Twilight Zone dílů této série. To je hlavní chyba celé série. Škoda, za lepší konec by to byli 4. 3 hvězdy ()

Not All Men (2019) (S01E07)

Hlavní herečku znám, tak jsem čekal něco aspoň normálního. Dostal jsem to, ale jsem zklamán znovu nevyužitým potenciálem. Nechápu, proč si platí tak známý herce/herečky, když příběh ani není na rovnici dokonalosti. Spíš by měli investovat víc peněz do scénáristů. Nápad je dobrý, ale je tu v něm několik chyb. Proč nejdou po jakýchkoliv ženských, holkách, atd.?! Proč jdou jen po určitých? To mě asi štvalo nejvíc, jinak by to bylo mnohem lepší. Konec tak hroznej není, jak všichni píší, ale mohl taky skončit líp. 3 hvězdy ()

Point of Origin (2019) (S01E08)

Nechápu opravdu zdejší hodnocení. Podle mě 2. nejlepší díl. Jo, asi se vám to zdá směšný, ale je to tak. Ze začátku jsem si říkal, že to bude špatné, protože jsem byl trochu ovlivněn zdejším hodnocením, ale naopak se mi to celkem líbilo. Nato, že to byl díl o ničem se mi dost líbil, a to takové díly odsuzuji většinou. Postavy hrály všechny dobře. Míchání 2 světových vymožeností (styl oblékání, auta, mobily) do sebe působilo zajímavě. Vůbec mi nevadí, že tam cestování dimenzemi nebylo, ale možná by bylo zajímavé do jiného světa nahlédnout. Byl jsem i chvíli napnutej. Lepší 3 hvězdy. ()

The Blue Scorpion (2019) (S01E09)

Dlouhý a navíc o ničem. Nepochopil jsem smysl náboje se jménem. Nudný a nezáživný. Zrovna tady nechápu, proč má tolik procent, ještě že jsem snížil hodnocení :). Hlavního herce taky znám (samozřejmě, že ne osobně vy hlupáčci). Asi se měl zastřelit nebo fakt tu pointu nechápu. 1 hvězda. ()

Blurryman (2019) (S01E10)

Ze začátku si řeknete: ,,Poslední díl, tak snad bude dobrej.'' Doběhne to, před tím, než Jordan Peele mluví a vy jste natěšení na tu epizodu, ale vtom, kdy mluví se to totálně zese*e. Celý díl je poté jen hloupé mluvení, nesmylsná naháněčka a konec nic nevyřeší. Fakt úplně o ničem. Není to vůbec normální Twilight Zone díl. 1 hvězda ()

Season 2 (2020) (S02)

Kdyby zde nebyly 3 špatné díly, tak bych dal 4 hvězdy a řekl bych, že tato série je mnohem lepší, takhle je jen lepší. Je skvělé, že je zde mnohem víc dobrých dílů, mají hodně mrazivou atmosféru, mnohem lepší nápady, využívají konečně maximálně svůj potenciál (1. série mi nejvíc vadila v tom, že měla velký potenciál, ale vůbec ho nevyužila), barvy jsou skvěle laděné a délka je o dost lepší. Trailer je mnohem poutavější, líp udělaný a mrazivější. Jordan Peele je mnohem otravnější. Už v první sérii mi jeho vstupy vadily, ale tady jsou ještě horší kvůli tomu green screenu, který se tu u jeho vstupů objevuje. Špatné díly jsou hrozné a jsou opravdu sračky (8 ne). Určitě bych chtěl 3. sérii, protože si myslím, že se to už bude zlepšovat, má to potenciál, dobré díly jsou skvělé a nové Twilight Zone je lepší než to původní. NEJLEPŠÍ DÍLY: 1. Ovation 2. Meet in the Middle 3. Try Try NEJHORŠÍ DÍLY: 1. You Might Also Like 2. A Human Face 3. 8 VYHODNOCENÍ: PROSÍM, KDO POCHOPIL POSLEDNÍ DÍL, NAPIŠTE MI ()

Meet in the Middle (2020) (S02E01)

Milé překvapení. Podle bráchy nejlepší díl z této série. Skvělý nápad. Bylo sice předvídatelné, jak bude jejich konverzace postupovat, ale jinak by to přeci nešlo, a mně to ani nevadilo. Hodně mrazivě díl působil, čím blíž se chýlil k setkání. Bohužel konec to docela zkazil. Chtěl jsem dát 5, protože se mi zvrat ohledně setkání hodně líbil, ale konec to nedovolil. Škoda, stačil by jednoduchý finiš. Postavy byly příjemné. ()

Downtime (2020) (S02E02)

Nápad je v fajn. Hlavní postava je lehce nesympatická a hodně mi uprostřed dílu vadilo její rozhodování, ale ke konci jsem ho chápal. Moc po ní ani nešli. Moc nechápu tak nízké hodnocení. Já dávám lepší tři hvězdy a je to stále mnohem lepší než díly z první série. ()

The Who of You (2020) (S02E03)

Z traileru jsem si myslel, že ten věštec bude hodně otravnej a trapnej, ale bylo tomu naopak. Kamera přiblížená k očím je originální a hodně se mi líbí. Nápad je originální a dobrý. Nejvíc se mi líbí část dílu, kdy ukradne tělo kavárníkovy až do doby než se dostane do těla dítěte. Konec ve věšteckém obchodě je předvídatelný. Je to ok, ale závěrečný plot twist ten konec vyzvedává. Líbila se mi celkově kamera a logika dílu. EDIT: Zvedám na 4 hvězdy. Jde o fakt skvělej kousek. Hádám, že postupem času jednotlivý díly oceňuji víc. ()

Ovation (2020) (S02E04)

Podle mě nejlepší díl z této série. Nejmrazivější díl z celého nového Twilight Zone podle mého názoru. Postavy jsou velice sympatické. Podobá se to Comedianovi. Nápad je skvělý. Začátek je úplně nečekaný. Celý díl se mi hodně líbil do té doby, než odjede na chatu. Pak je to horší, ale fajn. Tam se ta atmosféra utne a už se neobjeví. Konec to opět jako u prvního dílu docela zkazí. Je jasné, kdo je ta celebrita. To je snad každému. Měli to udělat více překvapivé, a pak by se to podařilo. Líbí se mi hodně gradace dílu. ()

Among the Untrodden (2020) (S02E05)

Nechápu, proč je takový hype u tohoto dílu. Přišel mi na nadprůměrný 3 hvězdy. Je docela obyčejný a až tak překvapivý není. Je tu dost zvratů, ale moc s dílem nepohnou. Ke konci se snaží diváky zmást, což se celkem podaří, ALE věnují tomu málo času, takže to tak zvratové nakonec není, což je škoda. Byli byste více uchváceni, jak to dopadne. Prostředí jsem čekal využité trochu více. ()

8 (2020) (S02E06)

Po prvních 5 dílech přichází první sra*ka. Z traileru se mi toto jevilo jako nejzajímavější a vypadalo to i nejlíp. Zvlášť ta díra se mi zdála hodně mysteriózní a tajemná. Ale ne. Ta díra je úplně mimo a není to vůbec o ní, což mě hodně zklamalo. Bylo by to mnohem zajímavější. Jediné, co ten díl vyzdvyhává nahoru jsou nejspíš smrti, protože jinak by to byla velká nuda. Ale i ty smrti nejsou až tak skvělý. Opět mě štve stereotyp, že je Čína zlá. Vůbec mě to nezajímalo a konec je špatný. Přišlo mi, že vám vůbec na postavách nezáleží a jen je prostě zabili a pár jich nechali, jak se jim hodilo. Bylo to dlouhé. Na to, že tu jsou podle mě nejznámější herci z této série nic moc. Nelíbí se mi, když má díl v názvu číslo nebo písmeno, ale tady to má chytré odůvodnění, takže se mi to docela líbí. EDIT: Zvedám na 3 hvězdy. Zhlédl jsem znova a myšlenky a děsivé zneužití informací, které mají moc ovlivnit svět, jaký známe, mě zamrazily. Už se mi to líbilo víc. ()

A Human Face (2020) (S02E07) odpad!

Hrozně hloupé, naivní a nesmyslné. Já bych jí vůbec nevěřil. Logika postav je úplně pitomá a příšerně mi vadila. Chápu, o co jim v díle šlo, ale mohli to vymyslet úplně jinak, takhle je to hrozná sra*ka. Celý díl se mi nelíbil. Na Twilight Zone celkově hodně slabé. Bylo to dlouhé, i když to mělo jen 32 minut. ()