1983

Poľsko, 2018, 7 h 32 min (Minutáž: 50–63 min)

Tvorcovia:

Joshua Long

Scenár:

Joshua Long

Michalina Olszańska, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz, Andrzej Chyra, Agnieszka Żulewska, Helena Sujecka, Maciej Musiał, Edyta Olszówka, Ewa Błaszczyk (viac)

Naivní student práv a životem ostřílený detektiv přicházejí na kloub konspiraci, která Polsko tyranizovala po celé dekády. Thriller z alternativní historie. (Netflix)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (9)

1983 (2018)

Seriály ze žánru alternativní historie mám docela rád, ne kvůli ději samotnému, ale kvůli pozměněným dobovým reáliím. Ty mě na nic zajímají mnohem více. Přišlo mi trochu škoda, že děj samotný nabízel mnoho spletitostí, ale ve finále vyřešil jenom část. Herecké výkony nebyly špatné, přišlo mi fajn, že dostali šanci mladí polští herci. ()

Zapletení (2018) (E01)

Začátek zajímavý, mám rád tyhle alternativní historie, ne pro příběh samotný jako spíš pro dobové reálie a věci, co se dějou na pozadní. ()

Zpět (2018) (E02)

Přiznám se, že místy mi uniká význam scén. Ale určitě to vypadá tak, že všechno bude dost zamotané. A nebo překvapivě jednoduché. ()

Systém (2018) (E03)

Konečně mi přijde, že tušíme, jaká je zápletka. Jen to trochu trvalo. A taky mám typy, jak může být pospojovaná síť vztahů mezi liniemi. ()

Následky (2018) (E04)

Jo, drží si to teď svoji úroveň. A čím dál tím dobových reálií, což je super. Nedovolené knihy Harry Potter... tohle mě baví víc, než hlavní dej. ()

Azyl (2018) (E05)

Příběh se tak nějak logicky vyvíjí. Osobně mi schází trochu větší dramatický náboj, všechno je takové buď rychlé, nebo ne tak záživné. ()

Zrada (2018) (E06)

Za mě zatím nejlepší epizoda. Měla s sobě dost napětí a i dost jsme se dozvěděli. ()

Mayday (2018) (E07)

Takže celou minulost nejspíš známe. Nicméně jak dopadne současnost? Rozhodně se vyplatilo vydržet a pokračovat se v dívání, i když to na první pohled vypadalo všelijak. ()

Requiem (2018) (E08)

Místo toho, aby závěr rozpletl poslední otázky, tak nevyřešil nic. Teda skoro nic. A přitom to začínalo vypadat tak, že seriál bude mít skvělé zakončení. ()