Ishqeria

• India इश्क़ेरिया

Aljak

Nečakal som žiadne zázraky, ale Ishqeria ma jednoducho očarila. Aj keď prvá polovica filmu bola viacmenej priamočiara romantická komédia, kde išlo v podstate všetko "podľa plánu", no potom po intervale sa to poriadne zlomilo. Retrospektívne výpady a prelínanie časových rovín tomu celému výrazne prospelo a z nevinnej romantickej komédie sa postupne stáva napínavá a dojemná dráma. Scenár bol možno trochu klišé, ale vydarené dialógy, chémia medzi postavami (najmä v rámci dievčenského priateľstva), pekný vizuál a retrospektívny koncept, môj dojem výrazne vylepšili. Nemôžem si však pomôcť, no Raghav mne osobne prišiel skôr ako záporná postava (takých ľudí ako je on moc nemusím). Zato Kuhu v podaní prekrásnej Richi Chaddi bola majestátnym pilierom úspechu celého filmu. 4* (bolo by aj 5, keby tá prvá polka nebola až tak príliš priamočiara). ()

Andrea1717

Príbeh lásky začínajúci na univerzite a vrcholiaci o sedem rokov neskôr, vo filme sa prelínajú časové roviny, čo mám rada. Samotný príbeh je pekný, zápletka sa pekne postupne rozuzľuje, osvetľuje sa minulosť aj budúcnosť. Veľmi pekná hudba aj keď takmer bez tanečných čísiel, no čo už, aj Bollywood sa prispôsobuje západnému vkusu, aj keď je to na škodu. Práve tým sú výnimoční. ()

Ramanam

Ničím vyjimečná romantická komedie s jemným nástinem dramatu. V žádném ohledu se neodlišující od tisíců jiných. V první vzpomínkové části se střídají průměrné, rozpačité a naopak velmi osvěžující i vtipné momenty (ty jsou spojené nejvíce s postupným sbližováním ústřední dvojice). Poté se i ta malá rozmanitost vytrácela a celek jednoznačně ztratil svůj půvab. Nějak to prostě dopadnout muselo a tomu se vše ostatní přizpůsobovalo. Žádné složitější propracování a rozvíjení příběhu a postav se nekonalo. Jelo se pěkně pomalu a jen rovně, cesta vymetená. Motor občas vynechával, ale do cíle se dojelo a všem se ulevilo. N. N. Mukesh ve mně stále budí pocit, že herectví není jeho silnou stránkou. Postrádá výraz, procítění, hloubku... Jediné co má, je krásně bílá pokožka a západní vzhled, což se v Indii velice cenní. U nás zase naopak (alespoň dle světovládců a ministrů propagandy). Nutno zmínit, že on tam nikdo nezazářil natolik, aby herecky či svojí postavou více upoutal moji pozornost, kterou by na sebe dokázal strhnout. Hlavnímu hrdinovi jsem pár desítek minut fandil, ale jak jsem ho poznával blíže, tak jsem svůj postoj musel rázně změnit. Věčně ukřivděný sebelitovač a navíc extrasobec. Tomu bych na začátku snad ani nevěřil. Navíc ta pseudo „drsňačka“ Lovelin Chowdhary mi svým chováním a vystupováním přinejmenším pila krev v množstvím větším než menším. Tak co se s tímto materiálem dá dělat? Alespoň že nezklamala hudba. Klasicky zpracované písně, jenž potěší každého fanouška. S hodnocením to nebylo vůbec složité. Průměr si žádá i průměrné tři hvězdy. Musím podotknout, že jsem se určitě nenudil a netrápil. Něco to do sebe rozhodně mělo, ale na druhou stranu mi chybělo ve snímku příliš mnoho věcí, abych mohl být doopravdy spokojený. ()