Cry Me a Sad River

• Čína Bei shang ni liu cheng he (viac)

Yi Yao (Min Ren) a Qi Ming (Ying Bo Zhao) jsou sousedé a přátelé, kteří chodí do stejné třídy. Oba však žijí v rozdílných v podmínkách. Spolužačce Tang Xiao Mi se fešák Qi Ming začne líbit a na dlouholeté přátelství těchto dvou sousedů žárlí. Proto přistoupí k šikaně a plno dalších studentů se k ní ochotně přidá. Šikana pomalu Yi Yao ničí, dokud se po jejím boku neobjeví Gu Sen Xi (Yun Lai Xin) a nepomůže jí znovu získat odvahu. Nečekané události ale znovu udeří. (Elnarrya)

Elnarrya

První větu si vypůjčím z jednoho zahraničního komentáře: Film chce zasáhnout srdce, jako učitele, jako rodiče, jako studenta nebo jako přítele. "Cry me a sad river" je film o šikaně ve školním prostředí a postojích k ní, o rodinných podmínkách a kompolikovaných vztazích v obří společnosti se specifickým řízením. Filmů, které různým způsobem cílovým skupinám uzkazují tyto sociální problémy jakkoli velkých společenství, není nikdy dost. Zde se hodně využívá náznaků a divák musí zapojit abstraktní myšlení i představivost. Zároveň je to i symbolika sledování problémů z venčí - okolí většinou nikdy nevidí (nemůže vidět, nebo nechce vidět atd.) komplexně všechny dílky skládačky celého ledovce. Kontrastem tomuto filmu je například syrový snímek "Better Days", včetně ne/fungování úřadů. Další zpracování spárů a pavučin obdobných problémů je napříklat těžko specifikovatelný film "My Blood & Bones in a Flowing Galaxy". Ony tyto extrémně vyhrocené emoce (kladné i záporné) jsou promítnuty třeba i v asijském showbyznysu. Fanoušci v této oblasti dokáží zbožňovat i nenávidět až s děsivou důsledností. ()