El príncipe

• Argentína El príncipe (viac)

Chile, 1970. Osamělý dvacetiletý Jamie plný žárlivosti a pochybností o své sexualitě zabije objekt své posedlosti - nejlepšího přítele Gipsyho. Ve vězení se setkává se starším a respektovaným gangsterem s přezdívkou Hřebec, u kterého najde ochranu a který naplňuje Jamieovu hlubokou potřebu náklonnosti a uznání. A jak jejich vztah začíná postupně nabírat na síle, Hřebec je nucen čelit násilnickým bojům o moc ve vězení. (Gaytitulky.info)

DJ_bart

[Úkol od Patrika Zasrana Hovadoviče Kriplenka, Nuly z dynastie Kratochvílů, panovníka provincie Květákov, hraběte panství Doslovného #2]: 'El Príncipe' ____ Lakonicky řečeno: v podstatě retrospektivní soft-porno variace na Shawshank, akorát z Chile a s rustikální hispánskou písničkou uvnitř. Snímek navíc převážně hraje na autenticitu, takže koncentrace cocků je kriticky nadměrná! Kynofilie v praxi. ()

jiri.twist

"Homosexuální jemnocit", takové spojení jsem dlouho neslyšel a moc mě to, a musím říci že příjemně, překvapilo a zaujalo. Herci byli vybráni výborně, pro mě tam žádný nebyl hlavní sexy postavou a myslím, že na tomto film vůbec nebyl stavěn a herecky se mě líbil především Alfredo Castro. Proměna "Prince" mě rovněž nepřekvapila, vždyť v životě vždy se stanou z bažantů mazáci. Celkově mě snímek zaujal. Retrem, výpravou, pohledem do vězeňského prostředí a vůbec mi nevadilo, že politické události té doby šly jen okrajově ... 8878 ()

easaque

+3* Princ je drsný film z vězeňského prostředí, který je určen zejména pro gay komunitu kvůli svým živočišným explicitním scénám, které však nejsou samoúčelné. Herecké obsazení působí většinou přesvědčivě a příběh udržuje diváka v napětí až do konce. I když smysluplnost filmu není tak velká, tak je určitě zajímavý pro svou exotiku. Nebudu tentokrát doporučovat, ale své diváky si určitě najde. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Disk

Až mě překvapilo, o jak skvělý a velmi hluboký snímek se jedná. Děj se sice odehrává v jedné chilské věznici roku 1970, ale to není podstatné. Příběh se skládá ze dvou časových rovin. Ta první začíná Jaimeho nástupem do vězení, tu druhou tvoří flashbacky, jež ukazují, co tomu vlastně předcházelo. Scénář sice na první dobrou nepřekvapí, ale celkové zpracování je úchvatné a pro evropského, natož českého diváka je velmi odvážné. Režisér se nevyhýbá drsnějším scénám ani nezakrývá svůj obdiv k mužské nahotě. Právě kvůli druhému důvodu je snímek dost živočišný a divák obdivující mužskou krásu bude jednoznačně nadšený. Rozhodně to není nijak samoúčelné a všechny scény tu mají svůj smysl. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou naprosto úchvatné, především Alfredo Castro tu po snímku Zdaleka opět předvádí fantastické herectví. Ani Juan Carlos Maldonado v roli Jaimeho se tu neztratí. Ani nebudu zakrývat, jak moc hezky se mi na jeho nádherné tělo koukalo. ()