Během arabského jara jsou Tunisan Nazir a jeho těhotná holandská manželka Kimmy nuceni uprchnout. Nizozemská vláda však odmítne vpustit Nazira do země, a tak Kimmy nezbývá než zůstat v Holandsku sama. Nazir, který neoblomně touží být přítomen u porodu svého dítěte, se rozhodne přeplout Středozemní moře na jedné z mnoha vratkých kocábek. Jakmile se dostane na břeh Lampedusy, je zajat jako nelegální uprchlík. Kimmy v pokročilém stadiu těhotenství odjíždí do Itálie, odhodlaná dostat Nazira na svobodu. Napínavý příběh o hranicích, byrokracii, snech, odhodlání a lásce, která nezná překážek. (Cinemax)

M4RT1NEK

Z počátku jsem tomu ani nechtěl dát šanci, ale nakonec mě to chytlo. Zajímavý pohled do života uprchlíků. Předpokládám, že to tak skutečně i funguje v uprchlických táborech. ()

Malarkey

Jelikož jsem před tímto filmem shlédnul, shodou okolností, podobný film na podobné téma – dánský kousek Svůdce, tak jsem hned od začátku měl tušení, že si ten Tunisan nabrnknul tu holku jenom proto, aby vypadl z Tuniska. Navíc ten podkres Arabského jara k tomu doslova vybízel a mnohdy šílená naivita západního světa tomu také nepřidala. V průběhu filmu jsem ale svojí domněnku nechal ležet ladem a docela se zadíval do samotného příběhu. Nic veselého, ale v kontextu s dnešní dobou ideální pro zfilmování a ukázání utečence z Afriky v trošku jiném světle. ()

kolemjdouc odpad!

tady se dost tlačilo na pilu a jednostranně.Tady se vypíchl jeden příběh ale na konci se četla Listina práv a svobod.Otázka:proč jsou v první řadě uprchlíci bez dokladů?Film evokuje další otázku:kde berou uprcjlíci jistotu ,že je tady čeká dobrý život.Existuje snad něco jako :jsme tady a vy se starejte když máme rozmlácené ,skoro srovnané domovy se zemí?? ()