Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa Praxis k tomuto seriálu (2)

Úzkost (2022) (S06E01)

Tak definitivně se seriál zvrtnul v totální ujetost. Hetero Ari se snaží sbalit trans Nica, gay pár má problémy s gay otcem, Lesba (?) Mencia jede po hetero páru, (jde po tý holce, nebo spíš po klukovi?) kde chlapec má choutky v BDSM. OMG. Kdysi výtečný seriál, který na krimi pozadí nám dal kouknout do života španělské smetánky se stal v totálního propagátora LGBT+ scény (a to opravdu nejsem nějakej upjatej konzerva, ba naopak...). Jediná opravdu zajímavá linka, kvůli které to asi dokoukám, je ta Isadorina a její vyrovnávání se se znásilněním. ()

Série 7 (2023) (S07)

Proti prvním dvěma řadám kvalitativní pád dolů. Ostatně už předchozí dvě řady za moc nestály. Sedmá řada nicméně propadla výrazně dolů. Tady už nepomůže ani krimi zápletka přitažená za vlasy. Elita byla moc fajn, ale teď už je to jen seriál vršící jedno tupé klišé za druhým. 40% ()