Kráľovné plesu

• Slovensko Ísť za svojím snom (viac)

Violet (Elle Fanningová) je študentka strednej školy, žije na ostrove Wight a pracuje na čiastočný úväzok v klube, aby pomohla matke. Musia sa o seba postarať samy, pretože Violetin otec pred rokmi odišiel. Dievča sníva o kariére popovej hviezdy a úniku zo života v malom meste. Má v úmysle zúčastniť sa konkurzu do súťaže hudobných talentov Teen Spirit, ale vie, že jej matke by sa to nepáčilo. S pomocou Vlada (Zlatko Burić), bývalého operného speváka, ktorý jej nadanie podporuje, sa napokon do súťaže dostane. Cesta k úspechu je však tŕnistá. Čaká ju ešte mnoho ťažkostí, dôležité je vytrvať a ísť za svojím snom. (TV JOJ)

filipvrbik

Takový příběh o Superstar, bohužel jediné co za něco stojí je Elle Fanning, ale ani ona nezpívá nijak oslnivě...Film neurazí, ale ani nedadchne...40% ()

Maximilianus

Presne ako napísala a.kopecka, film pripomína slovenský počin Backstage, až na rozdiel, že Max Minghella vie trochu lepšie, čo robí. Možno práve tá téma hudobnej súťaže pre mňa kvôli Backstageu pôsobila lacno a čakal som, kedy to spadne do žumpy. To sa až tak nestalo, avšak nemalo to ani taký úder, aký som myslel, že bude mať. Nefunguje to ani ako nejaký sociálny film, ani ako nejaký náhľad na dnešnú kultúru a zákulisie talentových šou (tam mi viac imponoval Backstage). Vzťahy sú plaché a povrchné, vyhrotenie situácie medzi Violet a Vladom pôsobilo moc vyumelkovane a celkovo všetko išlo iba po povrchu. Na druhej strane ma prekvapila Elle Fanning. Čakal som cukríkové dievčatko, ale jej povaha bola dosť odlišná, čo ma veľmi potešilo. Taktiež tam, kde bola hudba a kde Elle aka Violet vystupovala, to fungovalo parádne. Max má skutčne cit pre hudbu. Bolo to moderné, úderné, podmanivé, inovatívne. Ako prvotina, navyše relatívne neznámeho mladého herca, to bol dobrý začiatok. Snáď ešte niečo natočí a trochu viac sa s tým pohrá. 6,4/10. ()

mira.l

Nečetněkrát omletá story o tom, jak chudé děvče ... atakdále. Violet ráda zpívá, přihlásí se do jakési talentové soutěže, jejíž nějaké regionální kolo ... nevyhraje. Pardon, vyhraje, protože "vítězka" podváděla. Už tahle vložka mi přišla trochu divná. Následně se vydává ze svého zapadákova a vlivu poněkud zvláštní matky do Londýna na celostátní finále, či co to vlastně bylo. Že ho vyhrála, se dozvíme až ze závěrečných titulků. Musím konstatovat, že zpočátku docela ANO, ale postupně se to nadšení nějak vytrácelo, až to dospělo do poněkud podivného, dalo by se říct "zprostředkovaného" závěru, který rozhodl o tom, že na čtyři to teda nebude ani náhodou. ()

Trixinka

Nic nového pod sluncem, stokrát omletý příběh o nenápadné dívce, která se přihlásí do soutěže a po různých problémech světe div se (spoiler) vyhraje :) Neurazí, nenadchne, jednou viděno a stačí. ()

HEED

Hlavní postava se jeví trochu ledově. V rámci žánru asi předvedla dost. Soundtrack je takový house, indie, pop. Skoro jsem trochu i čekal že zazní něco od Ellie Goulding. To bych jistě ještě jednu STAR přidal. ()

PlysovyMacko

Veľmi nezazivna cesta mladej speváčky za svojím snom. Film sa odohráva v tmavých kulisach a hlavnej hrdinka pomáha skrachovaný spevák. Žiadna veľká drama sa nekoná, všetko sa stane presne tak ako divák čaká. Môj problém s filmom je, ze Elle je síce skvelá herečka, ale spieva úplne priemerne. Neverím, že by jej povedali aký má veľký talent, že by vyhrala národnú súťaž potom medzinárodnú a ešte by jej núkali hudobnú zmluvu - maximálne by postúpila cez prvý kasting superstar. ()

universal

Tak tohle je jasnej propadák, úplně se míjí s mojí popkulturou. Ty castingy jsou hrozný peklo, ale ona je Polka tak to dá. Pokud milujete popík dáte to taky. Já ne. 2/10 ()

rigby

Vzhledem ke krátké stopáži se film vlekl nekonečným tempem. Na hlavní hrdinku se dobře dívá, ale to je asi tak všechno. Příběh je velmi unylý a očekávatelný, spousta věcí zůstává na konci nedořečených. Těží se hlavně z lacině vyvolaných emocí diváků. Určeno asi jen zarytým fanouškům televizních Superstar. Jinak je to zcela neškodné a zdraví nezávadné. ()

Astonko

Technicky a vizuálne vypiplané s chytľavými pesničkami vo veľmi zaujímavom prevedení. A tým to asi kvôli dobrému naladeniu skončím lebo nič iné tento film neponúka 5.5/10 ()

simaa

Právě jsem se na film dokoukala a přijde mi to jako takové trochu o ničem. Na film jsem byla hodně zvědavá jelikož Elle Fanning mám ráda, ale docela mě to zklamalo. Z názvu "Teen Spirit" jsem prvně čekala re-make filmu se stejným jménem, ale to nevadí. Jediné, co jsem si na filmu užila byly ty super písničky a zpěv Elle. Vůbec tam nevynikly charaktery postav a hodně věcí jsem nepochopila, proč ve filmu vůbec byly. Není to nejhorší, ale film už si znovu nepustím, spíše na YT jen ty písně v podání Elle, ty byly skvělé. ()

jpetricek

Príjemný film na večer s puberťákmi pred telkou alebo vo dvojici. Finálna pieseň zaujímavá, hnevala ma kamera s nedostatkom svetla do tváre a silné pozadie, ale to diváka nemusí zaujímať. má podľa mňa mať 60%-67% hodnotenie. Pozrite a posúďte sami. Veľa nečakajte a potom viac dostanete. ()