Vietor

(festivalový názov)
  • USA The Wind (viac)

Mladý pár žijúci na samote sa dočká nečakaného prekvapenia. Tým sú noví susedia, ktorí sú taktiež v mladom veku a urobia tak prípravy na prichádzajúcu zimu jednoduchšími. Život ďaleko od väčších miest prezentuje mnoho komplikácií a tie sa stanú ešte nebezpečnejšími, keď sa do nich zapoja nadprirodzené javy. (Marceloo)

Miroslav.Zac

Být žena, a ještě k tomu fanoušek tohoto typu hororu, asi začnu radostí menstruovat. Jsem však pouhopouhý mrzký muž, který do nitra ženské duše nevidí, ani když je normální, natož pokud utrpí nějaké trauma, s kterým se musí v krutém mužském světě bez špetky empatie a pomocné ruky jiné ženy poprat. A o tom je tento film. I když mě to moc nebavilo, uznávám uměleckou hodnotu a přínos do kinematografie. ()

ciapok

Predovšetkým, je to kvalitne spravený film. Atmosféra, postavy, minimalizmus, prostredie, napätie, autentickosť. Nedostatok príbehu sa tu však kompenzuje prílišným, až zmätočným vírením časových liniek. Alebo je tu druhá možnosť, že je to geniálne, pretože jeden krátky, no dôležitý moment môže vysvetliť to, že nijaký príbeh potrebný nie je ... Nič mi však nepokazí výsledný dojem. ()

Fiffty

Škoda že sa tam toho nedialo viac a hlavne tomu škodí pomalé tempo, kde sa v podstate dlho nič nedeje a zaujímavé to začne byť až pred samotným koncom. Osobne čo nemám rád a čo mi tu vadilo sú neustále časové skoky, aj keď sa v tomto človek nezačne strácať, no mne to tam mierne vadilo. Hlavná predstaviteľka podala dobrý výkon, čo to miestami zachraňovalo, no aj napriek tomu to bol pre mňa podpriemer. ()

sun.eagle

Moc hororů odehrávajících se na "divokém západě" jsem moc neviděl a jen to samo o sobě je velké plus z hlediska atmosféry. Už jen představa být sám v dřevěné boudě uprostřed americké prérie, kde nejbližší město je 3 dny jízdy na koni je dosti děsivé a já bych při kdejakém nočním zakvílení větru zešílel hned první noc. Flashbacky od dob Lost mám rád, jen musí přirozeně zapadnout do příběhu a nesmí to být překombinované, což nevím jestli se tady úplně povedlo. Větší tah na branku by se taky hodil. ()

lineker

Skoro až na čtyři hvězdy, protože tyhle nedoslovné věci mám prostě rád. Exkurse do samotou se ubíjející mysli ženy, plné traumat, které ji v minulosti potkaly. Časový propletenec, kde až finále vám vyjasní některé obrazy a hlavně jejich časovou linii. Nebudete se bát, ale příjemně vám také nebude. ()