Konec fotbalu v Dolních Zálupech

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2018, 11 min

Réžia:

Jakub Kohák

Jakub Kohák ve svém novém dokumentu natáčel v malé vesnici Dolní Zálupy, kde před čtyřmi lety zanikl fotbalový klub. Dnes ho připomínají už jen staré fotky, zaprášené trofeje a pozůstatky fotbalového hřiště zarostlého trávou a keři. Co stálo za koncem klubu? Jaký dopad to mělo na život místních? A hrozí stejný osud i dalším městům a vesnicím?
Středový kruh na hřišti je pro většinu malých měst a vesnic daleko víc, než jen místo pro výkop zápasu v sobotu dopoledne. Když se totiž něco děje, tak na hřišti. A fotbalové kluby jsou tak vždy centrem místního dění. O to víc zaráží současná situace, ve které jejich počet v ČR nezadržitelně klesá. (Stream.cz)

boni

Situace v českém venkovském fotbale jakožto paralela k situaci na českém venkově a menších městech. Každopádně jsem čekal od Koháka víc, protože dokázat během jedenácti minut sklouznout od zajímavě rozpracovaného námětu k absolutní trapnosti, to už je vážně kumšt a zde jen dokazuje to, že měl zůstat u role brankáře v Okresním přeboru, reklam na Fio či porotcování v Tvoje tvář má známý hlas, protože až v těchhle samostatných projektech se projeví, že vlastně vtipný vůbec není, spoléhá jen na nějakou buranskou auru, chcete-li pohotové reakce, ale nějakou vlastní invenci, respektive nadstavbu, tu prostě dodat nedokáže. ()

Likan7

Nechápu Kohákův humor a už vůbec ne smysl tohoto ''dokumentu". Za 11 minut se toho opravdu moc nedozvíte a sledovat jak nějakej jouda učí na zahradě syna kopat mi přijde neskutečně trapný. To seriál Okresní přebor je mnohem zajímavější sonda do vesnického fotbalu. ()

Oxymoron5

Tak nevím, jestli to brát vážně, nebo jak vůbec. Jako profotbalová reklama na vesnickej fotbal dobrý, ale jakýpak dokument. To hraní těch (ne)herců je tragikomický. ()