Elia, poslední zbývající obyvatel Provvidenzy, vesnice zničené zemětřesením, odmítá odejít se zbytkem komunity, která se usadila na místě zvaném Nuova Provvidenza a minulost nechala za sebou. Pro Eliu však jejich město stále žije a s pomocí dávného přítele Gesualda se snaží uchovat i vzpomínky na něj v živé paměti. Když mu však starosta nařídí, aby Provvidenzu opustil, zdá se, že Eliovi nezbude než zvednout kotvy. V tom však náhle ucítí čísi podivnou přítomnost. Ve skutečnosti se jedná o mladou ženu Noor, která se skrývá v troskách školy, kde přišla Eliova žena o život. Noor je na útěku a tohle náhodné setkání, spojené s Eliovou touhou stát se patronem Provvidenzy, jej staví proti rozhodnutí, které nelze vzít zpět. (Cinemax)

kolemjdouc

U tohoto příběhu budete mít rozporuplné pocity.Příběh člověka, který ani po katastrofě, která ho zasáhne do hlubokého nitra tak,že není schopen sám sebe dostat z marastu stesku a závislosti.Obyčejný člověk který během pár vteřin přijde o vše.A i když se přátelé kolem něj snaží pomoci mu ze všech sil, tvrdohlavě je odmítá....Ten konec se mi nelíbil ale od začátku rvůrci jaksi v náznacích avizovali že to nebude "červená knihovna" ()