Najväčšia malá farma

(festivalový názov)
  • USA The Biggest Little Farm (viac)

Film Najväčšia malá farma zachytáva osemročné úsilie Johna a Molly Chesterovcov, ktorí vymenili mestský život za viac ako 80 hektárov neúrodnej poľnohospodárskej pôdy a sen zbierať úrodu v súlade s prírodou. Vďaka vytrvalej húževnatosti a vnímaniu nástrah, ktoré nám príroda občas nastavuje, sa im podarí vypestovať biologicky rozmanitý život, fungujúci ďaleko za hranicami ich farmy, ročných období aj našej najdivokejšej fantázie. Najväčšia malá farma nám prostredníctvom pozoruhodnej kamery, fascinujúcich zvierat a naliehavého posolstva, aby sme počúvali matku prírodu, poskytuje dôležitý návod na lepší život a zdravšiu planétu. (Jeden svet)

dragon'88

Len sa kochajte, ked tu vam 9 mesiacov v roku nic rozumne neplodi. Zivot je boj. Krasny zaznam, ale vsetok narativ radsej mentalne odfiltrovat. ()

marhoul

Příjemná pohádka o lidech, kteří si mákli a vybudovali něco krásného, důležitého a splnili si velký sen. Osobně mi moc nesedly kudrlinky ohledně toho, že za vše může jejich pejsek, animované vsuvky, bez cukrbliků bych se obešla, ale jinak pěkné a výsledek jejich práce je skutečně parádní. ()

sniperjozef

Krásný příběh, který je pro mě velmi uvěřitelný a lehce akceptovatelný díky tomu, že je autentický. Je autentický tím, že je to zdokumentovaný reálný příběh. Ne vymyšlená báchorka. Reálné problémy, reálné řešení problémů a, opět, autentické reakce na životní události při výstavbě svého snu. Diky tomu, že John je kameraman, hodně to přidává na tom jak je dokument natočený a nemáte pocit že koukate na film natočený na mobil, nebo uměle vytvořené rozhovory na židli před kamerou. Rozhodně doporučuji k shlédnutí ()