Rozbitá zrcadla

(festivalový názov)
  • Izrael Marot Shvorot (viac)

Adlerovi žijí navenek záviděníhodným životem. Jenže pod slupkou ohromné lásky otce rodiny se skrývá posedlost nejstarší dcerou Ariellou. S militantní přísností sleduje každý její krok a následně ukládá tvrdé tresty. Po jedné velké chybě, které se Ariella dopustí, však žádný trest nepřichází. Hledání vlastního potrestání přivádí dívku na temnou cestu. Odkrývá tajemství otcovy minulosti, které ji a jejího otce postaví proti sobě. (Zlín Film Festival)

hygienik

Tento film je zázrak. Ďakujem Bohu, že som si ho mohol po 2 rokoch pozrieť, keď mi na festivale ušiel. Psychologicky je znepokojujúci, no vo svojej drvivej analýze pocitu viny univerzálny a tým nadčasový. "A odpusť nám naše viny, ako si ich aj my sami odpúšťame." ()

Hoe_Ba

Vina a trest mají mnoho podob. Mistrně budovaný konflikt mezi rebelující protagonistkou a nekompromisním světem plným vyčerpávajících pravidel. Byl jsem doslova fascinovaný tím, jak daleko za hranice se může zoufalé jednání hlavní hrdinky dopracovat. Jinak jsem mimořádně vděčný za to, že tvůrci naštěstí neměli tendenci degradovat snímek v závěru naivní sentimentálností. Místo banálního happyendu příběh vyšumí do jakési chladné střízlivosti, která ideálně podtrhuje celkový dojem zanechaný v divácích. ()

rivah

Konflikt mezi rebelující, zoufalou sedmnáctkou a tvrdým otcem vojákem, který násilí vůči ní přehnal, působí autenticky.(max.70%) ()