Príbeh filmu Pražské orgie nás zavedie do Prahy v polovici 70. rokov, kam prichádza slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané spisovateľovo alter ego – aby odniesol rukopis napísaných v jazyku jidiš do Ameriky. Autor textu bol zavraždený nacistami. Pre Zuckermana je pražská návšteva bizarným stretom totalitou ovládaným národom a podivuhodným zoskupením režimom umlčovaných umelcov. Vďaka hľadaniu rukopisu sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Zuckerman sa stane divákom i účastníkom dekadentného predstavenia plného zmarených snov. (Magic Box)

Hombre8

Nemyslím, že by film byl nějak zvlášť špatný. Jen byl natočen ve špatnou dobu. Být to o čtvrtstoletí dřív, nepochybně by slavil úspěch. Navíc, kdo dnes ví, kdo byl Jiří Mucha, jaký měl status a koho to vlastně dnes zajímá? Kdo si dokáže dát do souvislostí věci staré 40-50 let a nebýt přitom infikován virem tehdejší a nebo současné protidemokratické propagandy? Takových asi mnoho nebude. Zbytku film v podstatě nic neřekne, jen na něm bude hledat negativa. Ještě když navíc očekává, díky názvu, kdoví co... Ne že by nebyla. Ta negativa. Kupříkladu odpudivá postava Evy Kalinové a vlastně i Olgy. ()

ssarka

Ježiš to jsou keci... úplně o ničem...bylo mi trapně při sledování stejně jako Zuckermanovi na první rádoby párty...to jak nadherne vypadaly všechny lokality,kde hlavní hrdina byl-hotel, vinárna, dům orgií a jak se Olga božsky oblékala v normalizační šedé Praze,tak určitě..tohle je fakt úlet a nestojí za dobré hodnocení ()

Dechman

Nič čo by som si pozrel znova. Teda žil som v socialistickom Československu, ale teda atmosféra a celkovo tie zábery na mňa teda neprešli, takto si to ja nepamätám. Celkovo zmätený dej, akási nič nehovoriaca hudba. Prežil by som aj ten dabing, ale celkovo je to veľmi nepodarené, v niektorých prípadoch až komické a trápne. Čakal som od toho ďaleko viac, a viac sa dalo s tým aj pracovať...Áno boli to orgie...ale útrpné pre moje oči a uši! ()

existence

Dobrá atmosféra. Dobře vystižená schizofrenie doby. Dobří herci. Pokud se divák ze začátku nedívá pozorně, můžou se mu poplést dvě časové roviny a místa. Asi jediná výtka. Jinak jsem si to užil:-) ()

evangelik

...značně nepřehledná podívaná. Možná, že na ten "dekadentní večírek" mohli filmaři angažovat herečky s o něco většíma kozama... ()

Cesty timem

Tak snad jediné co mne zaujalo, byla Chlumeckého dobrá hudba a image bohémského Pavla Kříže, který mne nezklamal i jinak. Vidět bych to nemusel a tedy na další shlédnutí nebude asi chuť. Proto za 2*. ()

Moco

Snímek tedy není o černobílém vnímání světa, ale ani to není česká společnost v době komunismu. Jedná se pouze o adaptaci knihy psané očima Philipa Rotha, které umožňuje další vhled do doby bývalého Československa, tísnivé atmosféry komunistické totality a ukazuje jak neustálý tlak sledování, udávání, zatýkání a odposlouchávání ve jménu „socialismu“ deformuje lidské charaktery, životy a celou společnost. Rád bych zmínil lacinost sexuálních scén a motivů. Ať už spisovatelé, lidé z reklamního průmyslu nebo filmový tvůrci a producenti, často používají sexuální motivy k přitahování pozornosti. Jakoby měli být zárukou sledovanosti. Ve snímku by měli spíše naznačovat degeneraci, kterou někteří považují s „únik z reality“ a okamžiky „svobody“. Pro mě název „orgie“, který spisovatel Roth použil, obsahuje úplně jiný význam. V totalitní společnosti často lidé něco říkají a něco jiného tím myslí. Rothovi „orgie“ znamenají ve skutečnosti zmar, zoufalství, méněcennost a chůzi ve slepé uličce s nadějí, že na jejím konci bude východ. Ale ten východ tam samozřejmě není. Je tam něco úplně jiného. ()

sharktoucher

Že jim na výsledku záleželo a ono se to prostě nepovedlo, je věc jedna. Že navíc ale svůj výtvor ještě totálně zabili za uši rvoucím dabingem amatérské úrovně, to se chápe těžko ()

5tipes

Irena P. točila vždycky tak trochu nudné filmy. Je to způsobeno ambivalentním vedením herců, malým důrazem na napětí a neoriginalita režijního (filmového) vidění. Režisérka se s neúspěchem filmu již z prvních kritik schovává za knihu, ale kniha je dobrá, resp. bohužel pouze kniha. Scénář potřebuje dramaturgii, byť je přepisem knihy - to se zde neuskutečnilo, vtipu pomálu, jen slušná kamera, velmi zajímaví herci a klavitní scénografie. Na mastnosti a slanosti by tomu pomohla větší míra erotiky a zákulisí orgií - sklandálnost - protože v tomto případě to byla jen taková jízda po povrchu. Slabší, než Fotograf, a možná i slabší než Zemský ráj. Rozhodně lepší, než Bestiář. Chyběla tomu atmosféra, a to dělá hodně. Ireno, soustřeď se víc na drama, než na jednotlivé herecké výstupy a dialogy - zapomeň, že jsou to herci a že musí něco říkat, zajímej se o detaily příběhu, nikoliv popisnost. Prosím! Příště... :) ()

Redyx1 odpad!

Tak v kině se mnou byli pouze 3 diváci a tak mě to trochu zarazilo.Pozdějí mě to bohužel docvaklo.Totální paskvil už jen příběhem,který vůbec nedává smysl a ve finále o nic nejde.Syrový pohled na dobu 70.let do světa flákačů,bohémů disidentů co jen chlastali fetovali,ukazuje max.pár ožíracích večírků.Jinak musím ocenit velmi precizní práci filmařů,kdy všechny dobové scény v exteriéru byly natočeny velmi dobře a rekvizity,včetně aut nápisů a dalších tak to bylo fakt dobrý... ()

Benigni

Eroticky místy zajímavé, dramaticky zcela nefunkční a opravdu PŘÍLIŠ DLOUHÉ. Čtvt hodiny filmu bych vystříhala, vyprávěla příběh rychleji, stručněji, napínavěji. Vždyť ten potenciál tam byl. Velmi je z toho cítit papír, tendenčnost novelistického psaní - to ve filmu není možné. Výrazně horší, než Fotograf. ()

Dodge-I

Tak jo, v drtive vetsine ztrata casu - vsechna ta snaha se utapi v topornych dialozich - to je asi tak jedine, co je ztoporeno... Smutne na pohled, smutne na poslech, smutne na dojem - tolik promrhane snahy. ()

shakened odpad!

Co tohle mělo jako znamenat? Na tohle přispívá stát peníze? Co natočí Pavlásková příště...? Panoptikum českých rádoby herců...a jedna pošahaná bába ("režisérka") ()

bardem

Perly sviním. Zdaleka ne tak zlé, jak se tady banda místních myslitelů opovržlivě rozběhla. Mimochodem myslitelů ignorantských, kteří vědí o knižní předloze evidentně absolutní kulové a u slova orgie očekávají jen a vyloženě rozsáhlejší sekvence z pornhub, natož aby ocenili komplexní úroveň a kvalitu filmu. Je to nebaví, chtěli něco jiného, tak nasrat. Kde jaká československá romantická pitchovina má tady 60%, ale tomuhle naložili 36? hmmm. Pavlásková hlavu nahoru, nebylo to vůbec špatné! ()

bonscott odpad!

Proboha proč? To je urážka filmařiny po všech stránkách. Zbytečný čas a ostuda. Nechápu, že režisérka Pavlásková mohla tohle natočit. ()

pitycz

Obvykle bývám k českým filmu shovívavý, ale tohle bylo fakt hrozný. Dabing přímo příšerný, příběh pro mě běžel strašně pomalu a vůbec mě nebavily ty kecy Olgy pořád o tom, jak s ním chce šukat, herci mě vůbec nepřesvědčili. Jen pro to, že je to český film dopadlo to aspoň 1 hvězdou. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)