Marze

Intelligentní válečné melodramatické drama podle skutečné genocidy, které mapuje osudy rodin ve Rwandě a Nashvillu. Svůj vzkaz to nese (všichni si přivezte domu jednoho ze 70 milionů Afričanů , kteří mají sbaleno, ale nemají peníze na cestu) přestože to nemá nejsilnější obsazení. Každá scéna je natočena taksilně jak je to možné. Film není úplně perfektní, ale je působivý. Je to takový typický Americký příběh o dvou Afričanech a ztrácí to své srdce ve chvíli kdy opouští Rwandu ve prospěch Nashvillu. ()

Morholt

Pokud čekáte něco ve stylu Hotel Rwanda, nebo Shake Hands With The Devil, tak si rovnou můžete nechat zajít chuť. Rwandská genocida tu sice hraje výraznou roli, ale primárně je to o tom, že když se lidé chytnou za ruce a pomůžou si, je ten svět zase o něco hezčí. Občas je to tak blbé a naivní, až je to milé. Co mi vadilo asi nejvíc, byl křesťanský podtext. Nic proti Bohu, ale tady je ho prostě moc a přitom to není vůbec potřeba. Díky tomu chování některých postav působí občas protivně. Suma sumárum není to nic, k čemu bych se v budoucnu vrátil, ale jednou se to dalo. 50% ()