Kimi no suizó o tabetai

• Japonsko 君の膵臓をたべたい (viac)

Je jaro a sakury stále ještě kvetou, což je ovšem úplně ukradené jednomu mladému chlapci, který právě sedí v nemocniční čekárně. Realita i lidé v ní jsou pro něj naprosto nezajímaví, on si raději čte všemožné úžasné příběhy ve svých milovaných knihách. Když konečně přijde na řadu, tak jeho pozornost upoutá kniha, která právě spadla na zem ve vedlejší řadě. Chlapec neodolá, knihu zvedne a začne číst. Tak se chlapci dostává do ruky deníček "Život s umírajícím", který patří evidentně někomu, kdo trpí těžkou nemocí a už mu zbývá jen pár let života. K chlapcově překvapení si o deníček řekne mladá dívka ve stejné školní uniformě, pokud se chlapec neplete, dokonce i jeho spolužačka. Dívka chlapci oznámí, že je těžce nemocná, což ale jeho vůbec nezajímá. Proč by mělo? Tím je jejich setkání u konce, alespoň on by si to tak přál, ovšem mladá dívka začne chlapce z nějakého záhadného důvodu pronásledovat na každém kroku a vymýšlí stále nové nápady, jak trávit společný čas... (Jeoffrey)

matyas11

No...Kdybych uměl Japonsky ,tak bych se nejspíše filmu co se jmenuje "Chci sníst tvou slinivku" vyhnul.Naštěstí Japonsky neumím.Kimi no suizó o tabetai je žánrový skvost.Film se od klasické "romantické žumpy" liší úplně ve všem.Už jen vyzrazení konce příběhu na jeho úplném začátku dává filmu naprosto odlišný "feel".Hlavní postavy na mě působily uvěřitelně pro své chování a hlavně díky bravurně napsaným dialogům.Vztah hlavních postav a jeho vývoj fungují výborně.Ústřední vztah je ušitý na míru charakteru postav.Postrádá tak mnoho klíčových momentů ,které bychom u daného žánru očekáváli (A tím nechci říct,že je to špatně).Emotivních momentů je ve filmu hodně a to protože se film soustředí výhradně na emotivní momenty.Ostatní scény jsou redukovány na sérii statických snímku s dialogem v pozadí.Konečné vyvrcholení filmu zabírá značnou část stopáže.Děj filmu je perfektně vyvážený.Vše je na svém místě,je toho tolik,kolik je potřeba a nic nepůsobí navíc.Právě tohle minimalistické pojetí, jednoduchost ,kdy je ukázáno pouze podstatné, v kombinaci s promyšlenými dialogy,které nechávají mnoho nevyřčeného dělá z Kimi no suizó o tabetai výborné anime. ()

Ondak

Na tento film jsem narazil vcelku náhodou, kdy jsem hledal podrobnosti při nákupu mangy (chci sníst tvoji slinivku) a vůbec jsem nevěděl, že to i existuje jako film, tak jsem prvně vsadil na film. Ano jedná se o standardní romantické klišé a vše je vcelku předvídatelné. Příběh se mi ale moc líbil a animace byla také super. Příběh se nese v takovém radostném tempu a velice dobře se mi na něj dívalo. Konec je ale extrémně smutný a i mě ukápla slza a to už je co říct. Doporučuji, v rámci romantických filmů se jedná o jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. ()

RizekDurden

Velice jsem si tento film užil, viděl jsem ho hned po Kimi no na wa, což je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Pokud jste viděli Kimi no na wa, tento film si rozhodně pusťte, zaručuji že si ho užijete. ()

Updated_Cake

Přečetl jsem mangu, viděl film a jsem spokojený. Pokud se člověk u něčeho potřebuje vybrečet a chce vidět vážně zajímavý romantický příběh, který paradoxně skoro v ničem není jako typické romantické anime, tak tohle je to pravé. Manga a film se s menšími detaily trochu liší, ale vlastně ani jedno není na škodu, protože ty detaily nemění nějak pointu. Po nějakých zkušenostech s romcomy byla tohle příjemná změna. Tenhle typ příběhů je často dost složité uchopit, protože autor může zanechat v divákovi pocit prázdnoty nebo naopak do něj naládovat tolik pocitů, že to přestane být výjimečné. A jelikož tento film naprosto perfektně balancuje mezi těmito extrémy, člověk může odejít se skvělým zážitkem. Název filmu a věta hlavní hrdinky tomu dodává trochu satirický nádech, který rozhodně přináší do trochu ponuřejší atmosféry i trochu humoru. ()

richie_darko

10/10. Tento film zanecháva vo mne veľké šrámy na srdiečku. Je to veľmi intenzívny film čo sa týka smútočnej stránky. Od samotnej prvej scény viete, že ako to skončí a aj tak vás to prekvapí. Je to naozaj extrémny film a kto má citlivé srdce na romantické anime filmy ako ja, tak toto ho nesklame. Nemám viac slov... Taktiež ak vás bude zaujímať viac, tak odporúčam checknuť na nete trošku viac o tomto. Príbeh má ešte jednu menšiu novelu, ktorá sa odohráva jeden rok a dvanásť rokov po hlavnom príbehu. ()