Film vypráví skutečný příběh Ashrafa Marwana (Marwan Kenzari), který byl v 60. letech minulého století zetěm egyptského prezidenta Násira a poté zvláštním poradcem a důvěrníkem jeho nástupce Anvara Sadata, zatímco současně pracoval pro izraelskou zpravodajskou službu jako její nejcennější "deviza". Natočeno podle amerického bestselleru The Angel: The Spy Who Saved Israel od Uriho Bar-Josepha. (mac000)

JohnDiFool

Netflix film-production 'nesklamala'. Tak, ako dostávajú zelenú akékoľvek bizardnosti pre tv shows, takisto púšťajú prachy pre obdobne nudné žvásty ako tento kúsok. Už mi to pripadá, ako keby mali vo vedení Netflixu dákeho hatera filmov, ktorý sa snaží vytvoriť nový fyzikálny zákon 'Film + kvalitný tvorca = nudná sračka'. Ešteže sa našli taký ako Fukunaga či Dee Rees, ktorý tento trend narušili. A ak to old-timer Martin nepokurví, nádej v lepšiu produkciu neumrie. Do tej doby sa podobne otravnej, politicko-ukecanej uspávanke ako toto dielo treba vyhnúť. ()

dunbar

Čudujem sa nízkemu počtu hodnotení a ešte viac nízkym hodnoteniam. Je to mimoriadne zaujímavý vhľad do turbulentných udalostí na začiatku sedemdesiatych rokov o ktorých mnoho ľudí v našich krajinách v dnešnej dobe ani netuší. Natočené dostatočne dramaticky na politické affairs. Špionážny film z reality bez superhrdinov typu 007. Za mňa vynikajúce. ()

Malarkey

Musím se přiznat, že ač je tento film pro mě příběhově a herecky na první pohled nepostřehnutelný, tak jsem byl poměrně mile překvapen. Stylizované špionážní drama z prostředí Egypta a Izraele. Téma je hodně zajímavé, pro mě naprosto neznámé, průběh je sem tam, jak to u špionážních dramat často je, chvílemi dost zmatečný, ale závěr to dokonal a donutil mě jednu hvězdičku přidat. Být špion, dvojitý špion a dobrý špion a dobrý dvojitý špion, to je holt rozdíl. ()

Morholt

Procesní špiónština, která někomu, kdo se příliš nevyzná v historii blízkovýchodní kotlíku mezi, může zamotat hlavu. Mě to ale docela bavilo. Film začíná krátce před smrtí prezidenta Násira a Marwanův osud vlastně sleduje jen mezi lety 1970-73, tedy od naverbování Mossadem po Jomkipurskou válku. Pro vykreslení charakteru hlavního hrdiny tedy příliš prostoru nebylo, ale tvůrci se s tím popasovali celkem slušně. A líbil se mi i fakt, že i přes určité růžové brýle, se kterými se Vromen a spol. na Marwana dívají, se nevyhnuli skutečnosti, která ho vedle ke spolupráci s izraelskou rozvědkou. Povedla se i sedmdesátková atmosféra a pochvalu zaslouží i herci. Mínusem je kolísavé tempo a občasné fauly na špionské procesy, ale dalo se to přežít. 70% ()

Arsenal83

Napriek tomu, že mi je celý spor medzi semitskými a hamitskými kmeňmi v celku ukradnutý, tento špionážny thriller ma príjemne prekvapil. Dobré rozdelenie tempa, kvalitne navodená atmosféra začiatku 70. rokov, k tomu korešpondovala hudba i dávka napätia. Len tu netreba očakávať nejaké akčné preteky alebo Jamesa Bonda. Realita je totiž trochu o niečom inom ako o strieľacích perách či dáždnikoch. ()