Po úniku z reaktora je Gill (Ádám Rajhona) jediným prežívajúcim členom vesmírnej lode Galatea. Galatea je prieskumná loď, ktorá pristála na planéte obývanej humanoidnými tvormi. Gill odovzdáva svoju osobnosť do pamäte lode, ktorá v nasledujúcich desaťročiach po jeho smrti musí zachytiť cítiacu domorodú bytosť a vložiť do jej mozgu Gillovu osobnosť a vôľu splniť úlohu – vrátiť sa na Zem. (majo25)

majo25

Úloha, ako znie názov tejto minisérie, má viac než zaujímavý námet. Nebyť vedenia, že námet vychádza z poviedky maďarského autora, tipoval by som to na nejaké známe svetové meno vedecko-fantastickej literatúry (Bradbury, Lem,Strugackí,...). Kedže produkcia je televízna a spracovanie iba vo forme inscenácie, nedosahuje námet potenciálu. Pritom vnútro kozmickej lode, kde sa odohráva drvivá väčšina scén, je vzhľadom na možnosti bohato zariadené i priestranné a ak si odmyslím televízory namiesto obrazoviek a jednoduchú grafiku počítačov, vyzerá na svoju dobu futuristicky. Tempo seriálu je pomalšie, dialógy ukecané, viackrát sa vyskytuje samovrava, skratkovitý dej, ale napriek tomu všetkému víťazí zaujímavá zápletka. Škoda nedotiahnutého záveru, ktorý vyzerá akoby utnutý v polovici. ()