Tady Paříž, dobrý den

(relácia)
  • Francúzsko Ici Paris, Bon Jour
Zábavný / Hudobný
Československo / Francúzsko, 1982, 59 min

Jedinečné, hudebně zábavné setkání ve městě nad Seinou... V hudebně zábavném pořadu z umělecké Mekky světa-Paříže, města milenců, básníků a hudebníků v podání českých a francouzských výkonných umělců uslyšíte mj. důvěrně známé melodie: "To mám tak ráda", "Setkání", "Když zabloudíš, tak zavolej", "Můžeš zůstat, můžeš jít", "Muž č. 1" a "Ma chanson italienne". (Česká televize)

honajz

Maruška Rottrová a Helena Vondráčková si udělaly ještě s jedním párem tanečníků výlet do Paříže, zazpívaly tam pár písniček - Vondráčková jednu dokonce francouzsky - a prošly se městem. Víc zde zpívají jejich francouzští kolegové, resp. Mort Shuman je Američan, takže obě dámy vypadají, že je jako přizvali do party, aby tam nebyli jen samí chlapi. Což mimochodem je docela dobrý příspěvek k diskuzi, jak se za komančů nesmělo za hranice a do kapitalistické ciziny. By mě zajímalo, jak Francouzi na obě holky káply. Průvodní slovo dodabovala Helena Vondráčková už doma ve studiu, ale není to nijak zajímavé průvodní slovo. Víc se podle mne snaží být vtipní Richard Gotainer a Shuman, ale když si dělají legraci z Cassela, tak celý ten dialog ve francouzštině není ani otitulkován, ani nijak jinak přeložen, škoda. Celkově mi to přišlo jako rychlá splácanina různorodých stylů. ()