Já jsem vrah

• Veľká Británia I am a Killer
Veľká Británia, (2018–2022), 25 h 28 min (Minutáž: 40–53 min)

V tomto kriminálním seriálu vypráví nechvalně známí vrazi své příběhy ze svého pohledu svými mrazivými slovy. (Netflix)

Recenzie používateľa alisa.upir k tomuto seriálu (4)

Série 3 (2022) (S03)

Jednoduše bych to shrnula jako esej o alkoholismu, užívání drog, (domácí) násilí, zneužívání, nedostupné zdravotní péči nízkopříjmovým skupinám, a namíchané je to s jednoduše dostupným vlastnictvím zbraní a americkým fetišem v trestu smrti. Jako skrytá strategie systému jak aspoň trochu eliminovat počty lidí bez vzdělání a s nízkých příjmem to podle mě dobře nefunguje, protože stejně jako vězni ve vězení jen polykají peníze z veřejných rozpočtů a většinou ještě ukončí život člověku, který na tom tak špatně nebyl. Je smutný, že tohle není jediný pořad, který na tuhle celkovou nesmyslnost systému upozorňuje, a stejně si Amíci na ty zbraně a trest smrti šáhnout nenechaj… ()

Rodina nade vše (2022) (S03E01)

Třetí řada teda začíná dost zvostra ()

Někdo jiný (2022) (S03E02)

Tahle nová série zatím teda jede bomby… tohle je přesně jeden z případů, kdy člověk fakt musí přemýšlet, kdy těm Amíkům konečně dojde, že trest smrti je úplně nejdementnější věc, kterou demokratická společnost může prosazovat. Navíc v kombinaci s celkově nedostupnou (zdravotnickou) péčí pro lidi v nízkých příjmových skupinách, která ve spoustě případů znamená, že člověk jako tady Deryl sice prokazatelně má psychickou poruchu (pravděpodobně i několik najednou), ale co myslíte, dostane se mu řádné péče? Samozřejmě že ne, protože Deryl se nenarodil do rodiny, která by si mohla psychiatra dovolit, sám si pak díky problémovému dětství a neschopnosti vypěstovat si sociální návyky ani nenašel práci s kvalitním plánem zdravotního pojištění.Takže místo řádné péče ho nechají venku pobíhat a dělat bordel tak dlouho, než někoho zabije. A pak by ho za takovýhle systémový selhání ještě popravili. No “krásně” to máte zařízený v jů-es-ej, fujtabl. ()

Hodit si kostkou (2022) (S03E05)

Amerika je prostě hloupá země, jedním z dalších příkladů je jejich způsob vyměřování trestů, který je naprosto neetický.  A taky prostě všude pracují kokoti, justiční systém nevyjímaje. A mimo velký města je vždycky větší pravděpodobnost, že narazíte na kokota, který má prostě nastavený svoje pravidla v hlavě a dopředu si o někom udělá obrázek, než ten člověk promluví. Jako dost smutně působí nejdřív názor tý právničky, že lidi by neměly být trestaní za to, že chtějí ten svůj případ řešit u soudu, tak že by jim nemělo hrozit, že dostanou větší trest, než kdyby uzavřeli dohodu o vině. Že je to protiústavní. A hned po tom tam šoupnou toho soudce, co odsoudil toho borce na 40 let, a ten soudce říká přesný opak…  Zlatě se týhle “svobodný” zemi vyhýbat. ()