Já jsem vrah - Série 3 (2022) (séria)

Někdo jiný (S03E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Someone Else
Veľká Británia, 2022, 43 min

Deryl Madison odsouzený k smrti za vraždu vzpomíná na svůj boj s psychickým onemocněním. Podporu pak najde u ženy, která bojuje proti trestu smrti. (Netflix)

alisa.upir

Tahle nová série zatím teda jede bomby… tohle je přesně jeden z případů, kdy člověk fakt musí přemýšlet, kdy těm Amíkům konečně dojde, že trest smrti je úplně nejdementnější věc, kterou demokratická společnost může prosazovat. Navíc v kombinaci s celkově nedostupnou (zdravotnickou) péčí pro lidi v nízkých příjmových skupinách, která ve spoustě případů znamená, že člověk jako tady Deryl sice prokazatelně má psychickou poruchu (pravděpodobně i několik najednou), ale co myslíte, dostane se mu řádné péče? Samozřejmě že ne, protože Deryl se nenarodil do rodiny, která by si mohla psychiatra dovolit, sám si pak díky problémovému dětství a neschopnosti vypěstovat si sociální návyky ani nenašel práci s kvalitním plánem zdravotního pojištění.Takže místo řádné péče ho nechají venku pobíhat a dělat bordel tak dlouho, než někoho zabije. A pak by ho za takovýhle systémový selhání ještě popravili. No “krásně” to máte zařízený v jů-es-ej, fujtabl. ()