Já jsem vrah - Série 2 (2020) (séria)

Nával vzteku (S02E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Overkill
Veľká Británia, 2020, 47 min

Hudba:

Tom Howe

David Barnett

V roce 1996 David Barnett ubodal svoje adoptivní prarodiče. Zasadil jim víc než dvacet ran. Později promluvil o tom, jak ho otec roky týral. (Netflix)

Vyrida

Dobře a detailně převyprávěný příběh ve kterém si lze k odsouzenému Davidovi lehce najít cestu porozumění a sympatií. Dětství neprožíval idylické a ten jeho nával vzteku a strachu musel být obrovský. To však neznamená, že musí spáchat chladnokrevnou vraždu, navíc u lidí u kterých se cítil vesměs v bezpečí. I když tvrdí, že si událost nepamatuje, vše nahrává k tomu, že jej prarodiče nazvali přinejmenším lhářem. Sice průběh vraždy není kvůli údajné amnézii útočníka popsán dopodrobna, ale s jistotou musel být nezvykle velmi brutální. Na pováženou pak rozhodně zůstává fakt, jak je možné, že si pedofil může jen tak adoptovat malé dítě? Opakovaně! ()

zuzza11

Perfektne natocene, ale tak hruzne. Celou dobu se ve stridaly emoce vzteku, smutku, silenosti. Kazdym dilem si uvedomuju, jak system zklamava, nejen spravedlnost, ale hlavne deti! ()

bubo82

POZOR SPOILER !!! Takže ve stručnosti, Davida máma, nejspíš fetka, ho odkopla hned po narození a do péče Davida dostal nějaký kriminálník. Každou chvíli zavřenej, když byl zrovna venku, Davida mlátil, zlomil mu nos, nedával mu jídlo atd. Hrůza, děs. Takhle až do 5-6 let věku. Pak zasáhla sociálka a dítě odebrala. Po půl roce našla vhodnou pěstounskou rodinu. Ta, v podstatě z nevystvětlených příčin a s výmluvou na stěhování, po půl roce opět Davida odkopla (wtf, přece to není morče, nebo vzteklej pes). To mu bylo 7. Krátce na to jej dostal do adopce pedofilní strejda přes počítače, který časem adoptoval ještě další 2 děti. Všechny pohlavně zneužíval. Děti močily z oken, aby nemusely vyjít ze svého pokoje, jak se hrátek svého adoptivního otce bály. Jako teenager šel David s kamarády nahlásit zneužívání na policii s fotkou nahého dítěte v náručí pedouše ajťáka. Policajti kluky vyhnali ven (další wtf). Děti už se neměly na koho obrátit. S pedofilem vyrůstaly až do 18 let. Pedofilní ajťák ojížděl i malou holku, která k nim přijela na prázdniny. David s ní měl později dítě. Jako otec David samozřejmě selhal. Partnerka ho tedy odkopla. Diví se pak někdo, že na konci tak příšerného několikanásobného selhání systému stojí frustrovaný dvojnásobný vrah? Rodiče pedoušského strejdy zabil v afektu, pravděpodobně poté, co se jim po roky dlouhém zdráhání pokusil vylíčit všechny ty hrůzy a oni mu neuvěřili a slovně ho napadli. Je to daleko hlubší problém, ale odsoudit Davida je prostě nejjednodušší. Neomlouvám vraždu, samozřejmě je to vrah. Ale zároveň i oběť. Oběť společnosti, která z něj toho vraha udělala. Odporné. Silný příběh. ()