Rosamunde Pilcher

Sympatický cudzinec (E137)

(epizóda)
  • Česko Láska mezi jahodami (viac)

Sen o bohatstve sa rozplynul: Pri otváraní poslednej vôle jej zámožného otca Lilly Parkerová (Zoe Moore) zistí, že v skutočnosti nebola jeho biologickou dcérou. Pre vdovu Noru (Mimi Fiedler) je to ďalší dôvod, prečo sa čo najskôr zbaviť neželanej nevlastnej dcéry. Ani po pracovnej stránke sa to pre Lilly nevyvíja najlepšie: Ako redaktorka vzťahovej poradne v časopise, ktorý predtým vlastnil jej otec, by sa teraz mala starať o problémy čitateľov. Jediným svetielkom nádeje je starý list, ktorý sa jej náhodou dostane do rúk. Pred viac ako 50 rokmi ho Američanka Grace (Gaby Dohm) počas pobytu v Anglicku napísala pre svoju veľkú lásku Davida (Hubert Mulzer). Keďže Lilly vďaka týmto riadkom zacíti šancu znovu naštartovať svoju kariéru, rozhodne sa dnes už starú dámu vyhľadať. S úspechom: Grace a jej vnuk Nicholas (Philipp Danne) na jej popud prilietajú do Cornwallu. Onedlho Nicholas prevráti Lillyn citový svet hore nohami, a tá si následne musí položiť otázku, či budúcnosť s jej priateľom Ericom (Pierre Kiwitt) je to, čo naozaj chce... (TV Doma)

topi80

Rosamunde se nám tentokrát pustila do příběhu košatějšího, takže místo milostného trojúhelníku nám nabídla dokonce jakýsi pětiúhelník. Na závěr nás dokonce překvapila možností, že to dopadne trochu jinak než dle klasických šablon, což se zčásti i stalo, protože jedna postava se nám polepšila s takovou rychlootáčkou, že se divákovi ani nestačily protočit panenky. Ale jinak klasika. Takže, vypnout mozek, zalehnout k televizi a buď usnout nebo to dokoukat. Jako vždy. ()

bobo7171 odpad!

nechapem ako moze niekto dovolit vyrub stromov pre vyrobu papiera na tak ubohe, totalne srackove scenare, knihy a poznamky ako je toto.... zakazte Pilcherovu a jej podobne a zachranite podstatnu cast svetovych lesov !! ()

allegria

Nemůžu si pomoct, ale musím trochu vylepšit skóre v hodnocení tohoto snímku. Pilcherová pro mě nikdy nebyla lákavá, až v posledních dvou letech se v některých filmech podle její předlohy přistihnu, že se mi to opravdu líbí. V těžké době je červená knihovna balzámem na životní bolesti, ovšem neplatí to vždy. V tomto filmu ale je na co se dívat, a přiznám se, přestože jsem věděla, jak to dopadne, pozornost a potěšení z podívané mi vydržela až do konce. ()