Stejně rychle jako určil za vraha Rafu, si policejní vyšetřovatel zařadil – mrtvá je Afričanka – nový zločin pro změnu do kolonky „vražda ze cti“: „Až najdeme manžela, budeme mít vraha.“ Forenzní specialistku Na'amu Sadeh už jeho předsudky i diletantismus celého vyšetřování pěkně štvou. Že není vše tak jasné potvrzuje ostatně i zpráva patologa – na mrtvé ženě z kopce našel nápadné shody se stopami popsanými na mrtvém těle Kfira Tamira, ty dvě vraždy bude mít na svědomí stejný pachatel. Když později zjistili identitu mrtvé ženy, všechny zaráží její manželství, přesněji třicetiletý věkový rozdíl mezi ní a mužem, kterého si vzala. Ostatně ten je na útěku od chvíle, co policie zaklepala na dveře jejich bytu. Ani složité vztahy uvnitř etiopské komunity jeho chování neomlouvají. Ze starého manžela se rázem stává další podezřelý, tím spíš, že ji bil. V rodině zavražděného malého kluka panuje těžká atmosféra, mají nicméně ještě jedno dítě! Kfirova sestra do poslední chvíle toužila po slibovaném narozeninovém večírku. Jenže narozeniny jsou už tady a ona se ani od matky, ani od otce se nedočkala byť i pouhé gratulace. (chamonix)

Hrajú