Johnny Párátko

• Taliansko Johnny Stecchino

Dante je jednoduchý muž, který nepatří právě k těm nejšťastnějším. Pracuje jako řidič školního autobusu, nemá úspěch u žen a jeho nejlepším přítelem je mentálně retardovaný Lilo. Jednoho dne pozná krásnou Marii, která se jím zdá být úplně očarovaná. Vezme ho na večeři, koupí mu nový oblek a nakonec ho pozve k sobě do Palerma. Dante je v sedmém nebi a netuší, že mu jde o život, protože se neuvěřitelně podobá manželovi Marie. (oficiálny text distribútora)

Hydr0gen

Válel jsem se smíchy na gauči - podobný humor jako geniální Život je krásný, ale samozřejmě ne tak hluboké. Některé scény jsou lehce na hraně (medicína na konci...), ale prostě a jednoduše PSINA neskutečná... 8/10 ()

Pokryvac

Príjemná talianská komédia absolútne podhodnotená na csfd (imdb je k tomuto filmu omnoho prívetivejšie). Jedná sa o klasickú benigniovku v štýle oceňovaného filmu Monštrum, takže je pre mňa záhadou ten priepastný rozdiel v hodnotení medzi týmito dvoma filmami. Nenechal som sa odradiť nízkym hodnotením, veril som Benigniho schopnostiam a nesklamal som sa. Pitvorenie Benigniho v tomto filme nijak neprekračuje hranice znesiteľnosti a humor takisto nie je hlúpy. Záverečná scénka na verejných toaletách je štýlová a vtipná paródia na klasické mafiánske filmy. Dostal som, čo som očakával - zaslúžené 4*. ()

ariari

tu sa začali tvoriť nápady, ktoré vyústili do filmu život je krásny, tu už to dýcha jeho osobnou štylistikou..kašlať na námet, na tú dobu to bol slušný ružový panter a la ROMA. ()

Elvis Jagger odpad!

Dante je jednoduchý muž - :-), Dante je imbecil, pravdepodobne dostal režisér úlohu spotrebovať nepotrebné kotúče do kamery a skončilo mu to na 2 hodinách ()