Jeden náročný den zaměstnané ženy: starosti s dětmi, odpovědná práce zdravotní sestry ve středisku a domácí práce. Večer se má po delší době vrátit manžel. Filmová povídka televizního režiséra. Píseň: Marnivá sestřenice (Jiří Šlitr / Jiří Suchý). (oficiálny text distribútora)

sator

Obyčejný den obyčejné matky, jen matky nebo uznalí otcové pochopí a ví... Jinak prima ospalá nálada Prahy roku mého zrození...toto letí ()

mchnk

"Člověku dělá dobře, když ho lidi potřebujou...". Nádherný obraz tempa doby v Praze 60.let v jednom deštivém dni zdravotní sestry. Tolerance, ale i pravý opak, skvělé kontrasty rodinných starostí, vděku, pochopení i zasloužené pomoci od druhých "A copak na světě neexistujou svobodný, hodný holky co maj rande až v sedum? Dejte mi tu byrokracii, já to bez nároku na přesčas vyhotovím". . Samozřejmě také stará vs. mladá generace, swingující na ulici dobové songy, a to vše v doprovodu perfektní režie a poklidné hudby. Jeden den než přijede táta a manžel v jedné osobě, výborná 30.minutová záležitost. ()

Snorlax

Bělkovo novovlnění mi nedokázala zkazit ani svým neurotickým a upřímně televizním úsměvem Chramostová. Bělkova filmová premiéra spojená s derniérou popisuje jeden obyčejný den zdravotní sestry, mámy a manželky v jedné osobě. ()

Marthos

Příběh jedné ženy a jednoho dne. Až překvapivě nadčasová sounáležitost všedních starostí, povinností i radostí, míjejích se v každodenním shonu, nabývá na intenzitě zvláště v kontextu doby, zvyšující nečekaně silné nároky v domácnostech i zaměstnáních. Civilní realistická tvář je filmu vtisknuta nejen hereckými výkony Vlasty Chramostové, Helgy Čočkové i Zdeny Hadrbolcové, pohybující se teprve na startu své umělecké dráhy, ale především zachycením obyčejných malých věcí i tepu velkoměsta. Tvář Prahy včera a dnes. ()

6thSun

Vlasta Chramostová tomu tradičně dodává jistou klidnou důstojnost, což ale na kvalitě filmu, kterej stojí za dvě starý bely, nic moc nezmění. 30% ()

fragre

Civilistní film s nádechem nastupující nové vlny, zde spíše ve formě než obsahu, neb film je kritický jen komunálně a kousavý není ani trochu. Vlasta Chramostová zde hraje pravou dobovou superwoman, která všechny překážky žití zaměstnané ženy a matky snáší s vyrovnaným úsměvem bódhisatvy, aby se nakonec našlechtila pro vracejícího se manžela. Tento film by mohli za trest pouštět zatvrzelým feministkám. ()

JSYSMHJF

Takové Nechte to na mně v sukních, mírnější o nepřítomnost funkcí. Určitě ne nuda, pořád čekáme, co tu "chudinku" ještě potká, co bude muset zvládnout, myslím, že podobný osud má spousta žen, které tomu jistě 100% rozmumí. Velmi dobrá Vlasta Chramostová. Některé scény téměř grotesky samy o sobě, rozhovor s chlapečkem skrz dveře, neprostřihnutý dudlík...zkrátka vůbec ne špatné. ()