Zvířecí chování

(festivalový názov)
  • Kanada Animal Behaviour
Krátkometrážny / Animovaný
Kanada, 2018, 14 min

Potýkání se s tím, co je zcela přirozené, není snadné, zejména pokud se jedná o zvířata. Ve filmu „O zvířatech a skupinové terapii“, nejnovějším animovaném krátkém filmu úspěšného režisérského dua, který již vlastní sošku Oscara, Alison Snowden a Davida Finea, se pět zvířat pravidelně setkává, aby si na skupinové terapii vedené Dr. Clementem, psím psychoterapeutem, povídalo o svých vnitřních úzkostech. (iShorts)

Stanislaus

Stejně jako lidé tak i zvířata mohou zažívat slasti i strasti, se kterými se potřebují nějakým způsobem vypořádat, aby se ze všeho nezbláznili. Jednotlivé charaktery ze zvířecí říše měly své kouzlo a mohl by se v nich v přeneseném slova smylu najít nejeden z nás. Animal Behaviour rozhodně na první pohled zaujme sympatickou animací, avšak co se příběhu týká, tak mi přišel poněkud jednoduchý a bez nějaké hlubší pointy, což je v tomto případě škoda, protože samotný nápad byl dobrý. ()

Kobitch

Celkem milá animace a dva tři situační gagy, ale jinak mě film moc nezaujal. Skupinová zvířecí terapie, kde hlavním zdrojem zábavy má být typické chování daného zvířete. Pijavice tedy rozmlouvá o tom, jak si její partner chce dát pauzu, protože je to hrozná přísavka. Kudlanka nábožná si stěžuje, že nemůže najít partnera, protože být sexuálním kanibalem není zrovna atribut, kterým by si zcela získala srdce protějšku apod. Líbil se mi dabing zvířat. [Oscary 2018] ()

Astonko

Asi najinteligentnejšie napísaný scenár v kratkometrážnom snímku aký som kedy vedel. Najmä prvá polovica je nesmierne vtipná a bohatá na ironické hlášky smerom k zvieracej ríši, druhá sa už potom snaží o nejaký presah a pointu no za mňa mohli zostať radšej len pri tej humornej časti. Napriek tomu je to však nadpriemerný kraťas 8/10 ()