Jelenica

(festivalový názov)
  • Česko Jelenice (viac)

Černá komedie o tom, jak to může dopadnout, když váš život po rozvodu dostane nečekané obrátky. George (Jean Dujardin), jeho nová jelenicová bunda a videokamera. Tak vypadá počátek nového vztahu a dobrodružství, které byste nečekali nikde, natož v ospalé vesnici ve francouzských Alpách. (Pilot Film)

karnifex

Kdybych předtím neviděl Mouchu v kufru, asi by mé dojmy nebyly příliš pozitivní, ale takhle jsem byl vhodně naladěn a dobře se bavil. Ano, humor je to velmi podivný, ale přesto uznávám, že zařazení do žánru komedie je asi nejvhodnější. Některé scény ve mě evokovaly vzpomínky (na velmi dávno viděné) Přání smrti a hlavně horor Christine.. (Po čase ještě jednu hvězdu přidávám: film ve mě dlouho doznívá, dozrává - je silnější, než se na první dojem zdálo. Zároveň jej s odstupem času přestávám vnímat jako komedii.) ()

starydivak

Peníze, peníze, peníze.. Tak moc je to vidět. Ale od divnosti k zábavě je to hezká zkratka, která končí ještě zábavnější tečkou. Zatím tomuhle rejžovi úplně nerozumím, ale pobavil. ()

lineker

Divnofilm od divnorežiséra, který nám demonstruje, že neexistuje láska pouze mezi ženou a mužem, případně mužem a mužem či ženou a ženou. Plnohodnotný vášnivý vztah, pro který jste schopen i vraždit, lze mít i se svojí jelenicovou bundičkou. Bizárem prosycený příběh, který však spolehlivě zabaví. ()