Život je hra

• angličtina Match (festivalový názov)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, (2018–2020), 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar (viac)

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma „sportovními“ komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. (MALL.TV)

Recenzie používateľa Olík k tomuto seriálu (19)

1. sezona (2018) (S01)

První sezóna je za námi a průměrně mi z toho vyšly pouhé dvě hvězdy. Nejprve jsem si musel zvyknout stěžejní bod celého seriálu a to dva moderátory komentující strasti hlavního hrdiny. To se nakonec povedlo a vlastně to byli oni, kdo to celé držel alespoň trochu nad hladinou. Na co jsem si  ale nezvykl za celou dobu byl Vašek Marhold….je mi líto, ale fakt NE! Problém číslo dvě, témata jednotlivých zápletek. Pominuli dejme několik snesitelných epizod, tak těch výkalů a nosních hlenů na mne bylo až přespříliš. A když už to tedy musí být, tak i s tímto „materiálem“ se dá pracovat lépe. Jinak Petr Marek super, Boková se Suchánkem na pohodu o Marholdovi jsme se už bavili a tak poslední žlutá karta tady čeká na pány scenáristy.  Celkově je fajn, že jde zase o něco jiného, než jsme zvyklí třeba z televizní obrazovky, ale že bude následovat i druhá řada, tak to mne vyloženě překvapilo. ()

Dostat druhou šanci (2018) (S01E01)

Určitě dám ještě druhou šanci, ale nevidím to nijak růžově. Špatně obsazené (vyjma Petra Marka), nevtipné a hlavně to, co má být nosným sloupem, tj. sportovní komentátoři glosující život hlavního hrdiny, tak to mi vůbec nesedlo. ()

Sebrat flašku (2018) (S01E03)

Že by to nakonec i šlo! Já vím, viděl jsem teprve tři epizody, ale krádež flašky v přímém přenosu považuji zatím za tu nejvtipnější. Jednoduchá zápletka pobavila, komentátoři perlili……jen ten Václav Marhold mi tam prostě nesedí. ()

Vzpomenout si na jméno (2018) (S01E04)

Možná jsem se ve své recenzi prvního dílů unáhlil, protože po předchozí „Sebrat flašku“ tu máme další sice jednoduchou, ale docela zábavnou zápletku. Navíc Jenovéfa Boková je sympaťanda a tak problémem zůstává už jenom..….vy víte kdo. ()

Skrýt smradlavé ponožky (2018) (S01E05)

Tímto komentářem mohu smáznout recenzi hned dvou epizod a to páté a sedmé. Po několika nadějných nadechnutí, dvě totálně laciné zápletky. Zápach z ponožek a uschlý hlen u nosu….vau….jak jsem ze startu psal něco o nevtipnosti, tak v tomto případě jsme se posunuli k dalšímu levelu a tou je trapnost. ()

Nezkazit to holubem (2018) (S01E07)

Neukázat pindíka (2018) (S01E08)

Jestli tohle má být humor, tak jsme se asi někde cestou nepotkali. Pokračujeme v epizodách „Skrýt smradlavé ponožky“ nebo „Nezkazit to holubem“, kde jsem se až styděl za všechny zúčastněné. ()

Utopit bobek (2018) (S01E09)

Tak jsou teda zápletky….to by se jeden opravdu pos..l. Laciný humor není žádnou snadnou disciplínou, dokonce možná jednou z nejtěžších a v tomto případě to je reparát a ještě ředitelskou důtku. ()

Zapřít expřítelkyni (2018) (S01E10)

Po dlouhé době zaplať pánbůh epizoda, která nebyla postavená na zápachu, hlenech nebo trusu, ale taky nic, kvůli čemu vyjít do ulic s mávátky. ()

2. sezona (2020) (S02)

Doufám, že z Norska adaptovaná životní hra, je utkáním v kopané a ne například v hokeji nebo nedej bože košíkové, protože další poločasy už bych jenom těžko rozdýchával. Druhé dějství mi průměrně opět vyšlo na slabé dvě hvězdy a to musím rovnou dodat, že mnou preferovaných vážnějších témat očividně přibylo. Musel bych se opakovat. Marhold jak jídlo bez koření. Marek MVP. Suchánek s Bokovou drželi standard. Tým scenáristů čtvrtá třída. A jako celek děkuji, ale špatného raději pomálu. Ač fandím každému pokusu o něco neokoukaného, tohle nebyl dobrý počin……..i když zdejší hodnocení mluví jinou řečí. ()

Zbavit se přísavky (2020) (S02E01)

Hezký, pěkný. Za mne teda předem prohraný zápas, ale dobře, ještě jeden poločas zkusíme. První minuta a hned první pozitivum. Téma se netočí kolem stolice nebo podobných záležitostí. Takže jen tak dál, méně trusu a třeba nakonec najdeme společnou řeč. ()

Zapřít sám sebe (2020) (S02E02)

Tenhle seriál mne nijak zvlášť nenadchl, a kdybychom se nebavili o plus mínus třinácti minutách lidského života, tak bych asi neměl žádný důvod dál pokračovat v jeho sledování. Co však musím ocenit, tak to že druhá série se zatím obloukem vyhýbá laciným tématům a díky tomu Štěpánův sebeironický match zatím patřil k tomu lepšímu. ()

Udělat to Evě (2020) (S02E03)

Trojka s babičkou a především vynalízavý způsob pobavily, ale jinak my dva už nemáme moc o čem. Udělá ji? Neudělá ji? A co děti, mají si kde hrát? ()

Konečně se vyspat (2020) (S02E05)

Zaplať pánbůh za tyhto „obyčejnější“ témata. Sice jsme se vymačkávání beďarů nevyhnuli, ale už bylo mnohem hůř a má strach že ještě i bude. „Akné si moja“ zabilo a opět dalo na frak ústřední dvojici. ()

Zjistit pravdu (2020) (S02E06)

Konečně zase nějaké serióznější téma….téma s kterým se dá ztotožnit, téma v kterém se neřeší, jak se zbavit exkrementů. Tímhle směrem za mne byla cesta, ale teď když už se blížíme nešťastně k cíli, to je vlastně jedno. ()

Vyhnout se rozchodu (2020) (S02E07)

Pokračování předešlé mnou pozitivně přijaté epizody „Zjistit pravdu“. Chápu, že je to možná proti celkovému duchu seriálu, ale znovu se budu opakovat. Serióznější témata mu sluší víc. ()

Zbavit se holky na jednu noc (2020) (S02E08)

Drnkání na vážnější strunku pokračuje, a i když se do zápletky opětovně vrací konzistence stolice, moje tři hvězdy si zatím drží. ()

Nezvracet v taxíku (2020) (S02E09)

„Nezvracet v taxíku“……já myslím, že název epizody mluví sám za sebe. Kdo je takovým fetišistou, že čte moje zdejší komentáře, dobře ví, jaký druh zápletek preferuji. Ano správně, potlačování zvracení to opravdu není. ()

Dostat Evu na koncert (2020) (S02E10)

Evu se možná podařilo dostat na koncert, možná ne (nechci spoilerovat), ale co je podstatné. Zazvonil zvonec a zbytečného seriálu je konec. Dávám tři hvězdy, protože tohle za mne měl být směr, kterým se měl seriál ubírat……..a nebo možná jsem jenom rád, že už to celé skončilo. ()