Inscenácia o študentských rokoch P. O. Hviezdoslava. (RTVS)

Autogram

Je to celkom rarita, keď sa podarí vidieť starší film, ktorý ešte nikto na čsfd nevidel. Tentokrát to nebolo celkom márne, inscenácia dokonca párkrát zablúdi do exteriéru, herci sú bez problémov, vrátane detských, takže na lepší priemer to stačí. Scenár Nory Baráthovej nie je zlý a spracovanie na takej úrovni, aká sa nevidí ani v súčasnosti. V hlavnej úlohe celkom neznámy herec Robert Strojný, ktorý nielenže nie je (nebol) na čsfd, ale absolútne ho nepozná ani internet. –––– Országh? Országh... Áno, učil som ho nepovinnú slovenčinu. Ale tam nijako nevynikal. –––– Vy, Slováci, ste už takí zvyknutí na ohnuté chrbáty, že sa ich bojíte vystrieť! ()

Donatellka

Robert Strojny, rodak zo Spissej Belej, ktory väcsinu zivota prezil v Kosiciach bol sice nevystudovany, ale talentovany herec a vynikajuci rozhlasovy moderator v dnes uz neexistujucich radiach - radio Tatry a kosicke Top radio). Herectvu a moderovaniu sa venoval zaciatkom 90-tch rokov, vtedy bol isty cas aj clenom cinohry Statneho divadla v Kosiciach. Tak ako viac - menej nahodne k herectvu prisiel, tak od neho aj odisiel a podnkal v roznych oblastiach. Robo zial v marci 2018 zomrel po tazkej chorobe vo veku 47 rokov... Kde sa da tato inscenaciai vidiet? ()