Krejzovi

Česko, (2018–2019), 116 h 10 min (Minutáž: 58–73 min)

Václav Postránecký, Oldřich Navrátil, Vanda Hybnerová, Markéta Plánková, Lucie Polišenská, Ivana Korolová, Jan Šťastný, Jindřich Žampa, Štěpán Tuček (viac)

Kousek za Prahou stojí velká rodinná vila, kde se kromě pokojů pro rodinu Krejzových nachází i veterinární klinika, kutilská dílna a z podkrovního bytu vysílá místní soukromé rádio. Hlavou rodiny a pánem vily je tu televizní kutil Jan Krejza, který má vždy dveře otevřené pro své čtyři dcery – Annu, Báru, Cindu a Danku – a jejich partnery. Krejzovi jsou sice trochu jiná, nejspíš i dost bláznivá, ale určitě šťastná rodina. (TV Prima)

Recenzie používateľa dogrose k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2018) (S01)

Viděla jsem všechny díly první série. Zpočátku mne silně zhnusil motiv fingované svatby, jehož podání doslova vyzývalo diváky: Určitě se dívejte na další díl, jak si z toho blbýho gaye zas uděláme prču! I všechny děti byly dost napřesdržku, otravné a uječené. Po prvních dílech však seriál nabral do plachet nečekanou kvalitu: vtipy a zápletky nebyly trapné, ale vcelku vtipné, že se divák opravdu odreagoval a ze srdce zasmál. Považuju za dobrou i znělku a úvodní písničku, stejně jako slovní hříčku, že Krejzovi jsou crazy. A taky závěrečné kutilské tipy v titulcích. Byli obsazeni kvalitní herci a kupodivu seriál netrpěl tím, že malé role hráli deklamující amatéři, jak je to dneska běžné. Je mi líto pana Postráneckého, bylo vidět, že mu zdraví nedovoluje, protože postupně role ubývala, až v podstatě pouze statoval; velmi akceptuju obsazení pana Navrátila, který hraje jinak, ale dobře. Výborná byla držka Anička (Vanda Hybnerová) a slepicoidní snobka Flanderková (Kateřina Hrachovcová). I děti se nakonec rozehrály, i když bohužel pro Viki byl jen slabý part, zato Aneta a hlavně všeználek Lukáš Dam byli senzační. Za dobře sehrané, nikoli podbízivé, považuju i zapojení zvířat na veterině. Ano, řešení pár motivů se zbytečně vleklo (třeba, že Aniččin přítel je lump), ale v zásadě tvrdím, že první série byla v českých poměrech nadprůměrná a zařazení do odpadu si určitě nezaslouží. ()

Série 2 (2019) (S02)

Je zajímavé, že zatímco první série je houfně posílána do odpadu, druhá série je hodnocena výše a některé její díly jsou v červených číslech. Možná kdyby všichni hodnotili seriál po více dílech než jednom, bylo by tomu jinak. Nicméně: já to vidím obráceně. Zatímco první série je na české poměry nadprůměrná a vybočuje z kolonky otravných komerčních seriálů, druhá série je daleko slabší a tvoří tak tradiční vycpávku mezi reklamními bloky. Scénář je propastně horší a dochází zde k tomu, proč podobné seriály házíme do odpadu: dějí se tu trapné trapasy, kdy se divák stydí za všechny tvůrce, a charaktery postav jsou násilně ohýbány podle toho, jak se to zrovna tvůrcům hodí. Nejmarkantnější je to u postavy Mártyho (aféry s Pivoňkovou), u Aničky (ubývá ráznosti a přibývá nerozhodnosti a podivných rozhodnutí) a Danky (z aktivní pracovité třešťandy je blbka, která se stará akorát o vztah s Honzou). Chemii mezi Dankou a Honzou by uvěřil málokdo, navíc Dolanský s knírem vypadá jak falešný hráč. A špatnou úroveň seriálu nezachrání ani dvojrole Honzy Šťastného, i když pro nás fanynky je to balzám. Ubylo zvířátek a mnozí herci nemají co hrát, např. Cinda se v druhé sérii neobjeví vůbec, Helena je opět jen na Skypu, role Čumpelíka se omezí jen na neustálé vykrádání ledničky, i Flanderkových ubývá. Zato je dosazen zloun Pavel Kříž, aby násilně vzniklo drama těsno před koncem. A takhle by se dalo pokračovat. Je velká škoda, že se na to tvůrci vykašlali, byl by to býval byl slušný zábavný seriál. ()

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (viac)