silentname

"Best F(r)iends: Volume Two" pokračuje presne tam, kde skončila prvá časť. Osobne poviem, že mám rád dvojku Wiseau, Sestero a vyzerá to, že ich malý spoločný projekt je určený asi len určitej skupine divákov. Neviem či je to niečo čo by si užil ktokoľvek, no ja som s výsledkom spokojný. Prvý film bol podľa mňa celkom okey, no miestami som v tom mal trošku zmätok. A tak som dúfal, že tu dostaneme odpovede a som rád, že sme ich dostali. A realita je taká, že už v úvode som si myslel, že k niečomu podobnému dospejeme, lebo niečo mi tam od začiatku nehralo. Ale zase je treba uznať, že Harveyho tajnostkárstvo tomu ozaj moc nepomohlo a dokázal som chápať Jonove dôvody, prečo mu prestal veriť. Tak je to hold s prekvapeniami. Občas chceme urobiť pre niekoho niečo dobré, no v myšlienkach, že nás niekto chce okradnúť alebo oklamať, či niečo podobné, tak urobíme nesprávne rozhodnutie. Je to tak. Preto je tu jedna vec, ktorú si asi mali obaja ešte vysvetliť a to je, že niekedy je dôležité byť úprimný a nesnažiť sa byť tajnostkársky za každú cenu a urobiť niečo ako prekvapenie. Nie vždy to funguje. Ale teraz už celkovo k tomuto filmu. Dejová línia ma bavila, bol som zvedavý kam to dospeje a momentky medzi Harveym a Jonom sú podľa mňa dobré. Páči sa mi, že to tomu dokonca niečo aj dodáva. Najmä keď má Tommy na sebe masku s tvárou Grega. Je to tak zvláštne a unikátne. Twist so spiacim policajtom je tiež dobrý. Prekvapilo ma to a fungovalo to a dáva to zmysel. Plus aj niektoré veci z minulosti sú podľa mňa dobre vysvetlené. Čo sa týka príbehu Traci a Ricka, tak je to okey, no mohlo to byť spracované aj lepšie. Najmä čo sa týka Traci. Jej konečné hysterické výkony moc presvedčivé neboli. Ale kvôli tomu som tu zase nebol. Posledných pár sekúnd si mohol film odpustiť. Bez nich by to bolo lepšie. Ale čo už? Celkovo film asi neodporúčam pozerať ľuďom, ktorí nevedia do čoho idú. Tí ktorú chcú vidieť Tommyho a Grega spolu, tak podľa mňa si nájdu čo chcú. Minimálne ako jeden projekt dvoch priateľov, ktorí si dali spolu ešte jedno kolo vo filme. A prečo nie? Ja som zvedavý bol a som s výsledkom spokojný. Ale hodnotím to čisto subjektívne. Hodnotenie: B ()

SpaceOdyseus

Je to hloupy film s blbym scenarem, nesmyslnyma motivacema, hloupou strukturou a ceckovymi herci. Motivy se tu opousteji stejne rychle jako prichazeji, pak se zase dlouho nic nedeje, krome kostrbatych a susticich dialogu. Rejza se tomu obcas snazi dat nejaky smrnc pomoci radoby cool strihu, ale jeho snahy jsou v nejlepsim pripade nefunkcni. Jednicka byla alespon trosku zabavna diky Tommymu, tady je jen sed, sed a prumer. ()