Abeceda

Réžia:

Scenár:

Kamera:

Peggy Lynch

Výstřední, pochmurné a surrealismem silně ovlivněné dílo, kterým na sebe Lynch upoutal velkou pozornost. Díky němu se mu podařilo získat stipendium na právě vznikajícím Americkém filmovém institutu. Krátký film údajně zachycuje sen jeho ženy Peggy (mimochodem hlavní aktérka). Vyprávení je kombinací animace a hraného filmu. (gruvacek)

m3p

Neviem či sa tento nezmar dá hodnotiť ako film. Vlastne tam o nič nejde max na vytvorenie depresívnej atmosféry, ktorá ma bohužial rovnako ako v Mazacej hlave nepochytila a nemala na mňa žiaden vpliv. ()

parallelka

Skoro mě až mrzí, že u toho ty pocity hnusu a deprese nijak nezažívám. Naopak jsem se u toho docela dobře bavila. Kdyby to však mělo mít víc jak 4 minuty, asi bych to tak pozitivně neviděla, takto je to přece jen ještě ve stravitelné míře. ()

Naranyan odpad!

Ani mě na pranýř tahat nemusíte, odtáhnu se tam sám. Jak jinak mám hodnotit. Naprosto to nechápu. No a nelíbilo se mi to hmm. ()

2sistem

Na Lynchovi je vidět, že má výtvarné vzdělání, nebo spíše cítění a součastně s hudbou dokáže divy. Expresionismus se mu nemůže vytknout a snaží se zobrazit sny, pocity a naservírovat divákovi co nejautentičnější pohled do hloubi mysli. ()

Helllboy

Please remember, you are dealing with the human form. Surrealisticky znázorněný koitus, porod i novorozeně, a k tomu noční můra matky, kterou děsí již samotná představa, že by měla mít ještě další dítě? Nebo symbolické zobrazení ženského cyklu? Či snad fobie z učení? No, dost možná to je o úplně něčem jiném. Nevím, a možná to neví ani sám Lynch. A o to tady vlastně ani nejde. Forma je totiž… dokonale osobitá. A to se nepovede leckterému režisérovi za celou jeho kariéru. ()