Rust Creek

• USA Rust Creek

Obyčejná žena v sobě musí najít neuvěřitelnou odvahu, aby ustála děsivou výpravu v tomto trýznivém thrilleru o přežití. Sawyer (Hermione Corfieldová) je ctižádostivá a velice úspěšná studentka posledního ročníku vysoké školy, před níž se rozprostírá zdánlivě zářná budoucnost. Cestou na pracovní pohovor však špatně odbočí a uvízne hluboko v zamrzlých lesích v Kentucky. Mladá žena, která má rozhodně proč žít, se náhle ocitne tváří v tvář vlastní smrtelnosti, zatímco je sužována drsnými živly a pronásledována skupinou nemilosrdných zločinců. Protože už nemá kam utéct, je nucena vytvořit rozpačité spojenectví s Lowellem (Jay Paulson), tajemným samotářem s temnými úmysly. I když si není jistá, zda mu může věřit, Sawyer bude muset zariskovat, pokud chce z Rust Creek vyváznout živá. (Cinemax)

Morholt

Zpočátku to vypadalo jako obyčejná lesní naháněčka s burany, ale pak to chytlo druhou linku a to se mi docela líbilo. Jenže i když byla stavba příběhu celkem solidní, což se dá říct i o sychravém vizuálu, ten zbytek stál za prd. Především to bylo neúměrně dlouhé s řadou hluchých míst a nevyšlo to ani herecky. Hermione Corfield byla v pohodě, ale ten zbytek, což platí zejména pro dvojici vidláku a šerifa, stál za starou bačkoru a celou dobu jsem měl pocit, že od takových idiotů hlavní hrdince nemůže nic hrozit. Škoda. 35% ()

silentname

"Rust Creek" podľa mňa tak trochu nemá ujasnené priority o tom, čo chce vlastne s filmom urobiť. Na jednu stranu tu máme dievča, ktoré prepadnú dvaja muži a potom sa im ukrýva v lese. Mohol by to byť dobrý survival film. A v úvode to tak pôsobí. No potom ako ju nájde neznámy muž, ktorý ju zoberie k sebe, stane sa film niečím úplne iným. Znamená, že je to zle? Nie nevyhnutne, no film s tým nevie poriadne pracovať. Myslím si, že je okey ako sa buduje vzťah medzi Sawyer a Lowelom. No film potreboval podľa mňa trošku viac povedať, čo sa vlastne stalo s jeho rodinou. Vidíme zhorený dom a Sawyer sa chce pozrieť na nejakú fotku, no potom ju od toho zastaví. Nikdy sa nedozvieme čo sa stalo, nikdy nezistíme nič. Takisto si vezmime policajta Nicka. Jeho príbeh sa podľa mňa vôbec neukončí. Film potreboval nejaký reálny záver. A potreboval niečo pridať do stredu pokiaľ chcel, aby scénky fungovali. Možno mohli spolu Sawyer s Lowelom viac komunikovať, aby jej vysvetlil čo sa udialo a čo sa deje teraz. Proste niečo, čo by z toho spravilo relevantnejší príbeh. Lebo takto to pôsobí, ako keby svojim postavám ani nechceli dať nejaký príbeh. Proste len sú. Hotovo. Herecké výkony sú celkom okey, no neviem či by so svojimi zraneniami bola Sawyer skutočne schopná tak bežať. To je dosť otázne. Ja viem, že to tu rozoberám až na detaily, no film nebol dostatočne zaujímavý na to, aby som tie detaily nezačal riešiť. Pretože podľa mňa sme mali veľkú prednášku o tom, ako sa dajú robiť drogy a dokonca to Lowel našu hrdinku aj učí. No možno by som chcel vedieť viac niečo o jeho minulosti. O jeho bratrancoch a podobne. Vďaka tomu film vypálil naprázdno. Takže odporúčať nemôžem, ale jedno pozretie bolo okey. A ku koncu je pár dobrých scénok, ktoré stáli za to. Hodnotenie: C ()

TheDude

Snímek se tváří první desítky minut jako klasický oběť - lovec/lovci thriller, aby se vyloupnul v edukaci o přípravě prvotřídního perníku a taky trochu plytkého chemického mudrování u potůčku. Na oběti, krásné dívce z města zatoulané do hororového feelu temného hluboké lesa, člověku pramálo záleží a ani se o ni nebojí. Protože lovcům padouchům se za nehet nevešel ani kousek vidláckého charisma nebo schopnosti. Ke dnešnímu dni má film pro mě nepochopitelně 86% tomatometer a já dlouho neviděl shnilejší čerstvé rajčátko. ()

kolemjdouc

nic co by mělo zaujmout ty,kteří vyhledávají "komfort" lítaček nabušených detektivů .Tohle je obyčejně natočený příběh zoufalců někde v lesích ,kde platí jiné zákony,kam se připlete holka která měla své plány.Stačí jedna chyba ! Jízda z kopce začíná.Dokonce i obsah se shoduje přesně s tím o čem film je.Kupodivu. ()

majo0007 odpad!

Ozaj amatérske divadlo za pár šupov točené tuto pri Váhu. Najväčší kredit mali asi za demolition oldie Jeepu do jarku. Hneď ma chytali "tušáky odpadu" pri Sawyerovej (to je hlavná, nie moc pohľadná ženská) sebevrave... Milá Jen, toto si dojebala! A bacha! - na kyselinu len s mliekom, odporúča chemický odborník neľútostne 0/100. Rust in Peace! ()

• Sawyer (Hermione Corfield) má poranenú nohu, ale v čase 1:35:14 sa pozabudne a beží normálne a v čase 1:35:40 už kulhá, kríva... (GabrielGabko)
  • Film byl natočen v okolí Louisville a Danville v americkém státě Kentucky. (Homerking)