Když cestující v tomto animovaném seriálu nastoupí do záhadného interdimenzionálního vlaku, musí procházet různými podivnými světy, řešit hádanky a zápasit s příšerami, aby nalezl cestu zpátky domů. (HBO Max)

Recenzie používateľa JamesSi k tomuto seriálu (2)

The Mall Car (2020) (S02E07)

Epizoda 7 se pokouší představit vpodstatě komunitu číslo-supremistů, které vede dredatá černoška a kteří berou všechno bez čísel pasažérů jako negativní, ale vpodstatě čísla znamenají progress k "vykoupení" postavy. (Libují si tak ve svých negativních stránkách). Dokonce dojde i na rýpnutí na "fake news" (Conductor is fake!). Což mě přivádí k otázce, kdo vlastně určuje "vykoupení" postav? Spousta lidí nemá jen jednu definovanou vadu. Tahle série je hodně o peer-presure, kdy se hlavní postava Jesse, snaží zalíbit svým spolužákům a všem okolo i když ho nutí k negativním věcem (Are you a man?!). A člověk po zhlédnutí téhle epizody dumá - má tenhle seriál opravdu tak dopodrobna rozebírat? Není to skutečně jen náhoda a tvůrci se nesnaží říct nic o skutečném světě? Má ta černoška reprezentovat vůdce neonáckovských punkerů (viz Green Room - frick you nazi punks, viz level TV - v tom mailu bylo jen jedno české slovo "You are Nazí" , ale já nahý nejsem) ? Ale je to fajn, jen škoda, že všechna ta tajemství odhalila už první řada (kdo je stroj vedoucí, co jsou čísla apod). Nejoblíbenější postava druhé sérky je samozřejmě MT. A to za sebou ani nemusí mít V. ()

Book 3 – Cult of the Conductor (2020) (S03)

Bacha menší spoilery: Za mě asi zatím nejlepší řada. Netušil jsem, že zrovna série zabývající se skupinou Aphex bude zrovna tak zajímavá. Je to o fanatismu a překvapivě docela odvážné. Několik postav si tam vytvoří vlastní nepřítele s kterými nepočítali. Amélie stvořila Grace a Grace si vychovala svého pohůnka Simona, který byl nakonec drsnější než ona samotná. Původně, protože ji bral jako vzor, později protože ji bral jako zrádkyni. A ty dvě smrti postav jsem nečekal. Upřímně jsem čekal jiný zvrat a to, že Hazel je dcerou Grace a Simona z budoucnosti. Což byl trochu špatný odhad. PS.: Stále bych byl ale radši, kdyby jsme dostali delší sérii Over the Garden Wall, než několik "Knih" Infinity Trainu. I přes nadávání fanoušků, že to Cartoon Network brzo utnula, tak si myslím, že alespoň Infinity Train dostal trochu šanci. Over the Garden Wall CN seškrtalo ze původních 3 sérií (navrhnutých tvůrcem Patrickem McHalem) na pouhých 18 epizod, které pak znova seškrtalo na pouhých 10. (viz Artbook) ()