Cornelia

(študentský film)

Pravda není tak sladká.
Poručík Tománek (Dominik Teleky) vyšetřuje případ podvodného převedení krachující firmy Cornelia na bílého koně. Šťastně ženatý příslušník hospodářské kriminálky pracuje na případu se svým tchánem (Jan Grygar), když ale Tománek pojme podezření, že má krásná Monika (Markéta Kalužíková), se kterou shodou náhod podvedl svou ženu Adélu, s případem něco společného, pustí se do vyšetřování na vlastní pěst. (svorad)

ondrapec

Jeden z nejlepších studentských filmů, co jsem viděl. Severské krimi mám moc rád a velmi doufám, že se Radim Svoboda odhodlá k nějaké pěkně pochmurné detektivní sérii, která konečně přeruší český seriálový neoriginální detektivní styl. Dominik Teleky mi velmi připomínal detektiva Andriho z islandské série Trapped. Parádně ztvárnil rozporuplnou a i trochu tajemnou roli, která celý děj balancuje na hraně svědomí a zákona. Také chválím poměrně překvapivý konec. Jinak krásné lokace, pochmurná atmosféra a děj tak akorát vyvážený pro danou minutáž.  *90%* ()

honajz2

Sice by na tom rozhodně chtělo ještě zapracovat, ale celé to vůbec není špatné a dost cením už jenom to, že se v Česku konečně taky někdo pokusil o nějaký jiný žánr, než jen drama nebo komedii, které tady točí úplně každý. Dokonce to má i zajímavou atmosféru. Slabší 4* ()

PoprockCZ

Strašně krátký formát (17min) na složitý detektivní příběh. Děj se tak nestíhá rozvinout a zůstává příliš na povrchu. Vizuál průměr, nic extra na magisterský film + kamera shake příliš znatelný v místech, kde by neměl být. ()