Oneuleui tamjeong

• Južná Kórea 오늘의 탐정 (viac)

Poté, co je Lee Da Il nucen opustit armádu, začíná pracovat jako soukromý vyšetřovatel. Jednoho dne se u něj jako brigádnice přihlásí o práci Jung Yeo Wool, která ho obratem požádá o pomoc. Chce totiž objasnit smrt své mladší sestry, jejíž případ uzavřela policie jako sebevraždu. Ona ale s tímto výsledkem nesouhlasí, za všechno podle ní totiž může žena v červených šatech. (Lex.San)

Lex.San

Na dobrou krimi spojenou s duchařinou se vždy rád podívám. A Ghost Detective nabízí opravdu zajímavou podívanou. Vedle samotného příběhu, který spojuje obvyklé prvky (schopnost vidět duchy…), s těmi méně obvyklými (kritéria pro převzetí vlády nad tělem…) je řeč samozřejmě o postavách. A to o velice kvalitně napsaných a zahraných postavách. Nejen hlavní dvojice, jejichž interakce jsem si opravdu užíval, tak i vedlejší postavy měly mnohé co nabídnout a nebyly jen do počtu. A právě postavy dokázaly podržet seriál, když samotný děj klopýtal nebo se moc zamotával. Za hudební doprovod oba palce hore, Korejci zkrátka umí udělat dobré OST. The Ghost Detective by si tak ode mě odnesl vysoké hodnocení nebýt toho konce. Nevadí mi, že se seriál ubírá jinými cestami, než bych si přál, to je jen můj osobní problém, ale vadí mi zbytečné motanice a natahování. Kupodivu to v mých očích zachránil dovětek „po roce“, který mi obvykle hodně vadí, ale zde mi patřičně zvednul náladu 4* (8/10) ()