Paradise Hills

• Česko Paradise Hills (viac)

Uma (Emma Robertsová) sa prebúdza na odľahlom rajskom ostrove v luxusnej ozdravovni Paradise Hills, kam bohaté rodiny posielajú svoje dcéry, aby sa z nich stali dokonalé dámy. Liečebňu vedie tajomná vojvodkyňa (Milla Jovovichová), zatiaľ čo dievčatá sa zúčastňujú špeciálneho školenia - zahŕňajúceho lekcie etikety, hodiny spevu, kozmetické procedúry, gymnastiku a prísne diéty - ktoré im má počas dvoch mesiacov pomôcť vyriešiť všetky doterajšie fyzické a duševné problémy. Uma sa čoskoro spriatelí s ostatnými obyvateľkami Paradise Hills - Chloe (Danielle Macdonaldová), Yu (Awkwafina) a mexickou popovou hviezdou Amarnou (Eiza Gonzálezová) a čoskoro si uvedomí, že za všetkou tou krásou sa skrýva zlovestné tajomstvo. Začínajú sa preteky s časom, pretože Uma a jej priatelia sa pokúsia uniknúť z Paradise Hills skôr, než ich navždy pohltí a pripraví o ich výnimočnú individualitu. (TV JOJ)

Tom10000

Zajímavý film, jehož originalitu velmi oceňuji. I přes kritiku místních komentátorů se mi film velice zamlouval. Propojení pohádkového prostředí ze světa princezen střižené s budoucností a dodané zastíranou psychologickou léčbou na výrobu klonů, to ještě nikoho nenapadlo. I přes veškerou snahu udělat ze snímku veleumělecké dílo, bohužel, jak vidím, nikoho moc nezaujalo. Film vypráví o Uně, dívce z bohaté rodiny, jež byla přivezena na ostrov pod záminkou léčebné psychoterapie. Jako u ostatních dívek, s nimiž se seznamuje, musí i ona podléhat rozkazům vedoucí instituce a "nevystrkovat růžky". Od jedné z dívek, do níž se tajně zamiluje, a ona do ní, se ale dozvídá riziko, jenž všem hrozí. Nejen uspávací mléko, ale i podivné pokusy na dívkách jí přesvědčuje o nemilých praktikách léčby. S touto dívkou hodlá utéci, ale je pozdě. Dostali ji, a v televizi ji ukazují jako zcela vyměněnou. Jistě, je stále zpěvačkou, ale o jakékoliv známce jejího bývalého chování ani stopy. Přes veškerý tlak, jenž se na ni vedoucí snaží poslat v touze podlehnout jí, se Una nevzdává a spolu se dvěma kamarádkami utíká z ostrova. Pro jednu je také pozdě, a vlivem pokusů umírá. A druhá ji, poté, co se dozví o svých klonech, následuje. Její snaha přesvědčit klony o lásce vyvolá zájem u její dvojnice, jež se s ní spolčí a společnými silami vedoucí poráží. Prchají z ostrova, a nechávají tam bývalou lásku pravé Uny napospas svému osudu. A zatímco si navzájem pomáhají přesvědčit její rodiče o její lásce k jistému muži, jehož následně dvojnice zabijí, pravá Una se pravděpodobně vydává nalést Amarnu (konec filmu). Lepší průměr, díky originalitě dávám 70 procent, tedy 4 hvězdy. ()

BigJohn02

Stepfordské slepičky na Ostrově? To muselo dát práci vymyslet takovou kokotinu! Jediný důvod, proč jsem to chtěl vidět, byla Emma Roberts. A jediný, na co se dalo koukat, byla Emma Roberts - ona je totiž, na rozdíl od její otlemený tetičky, hezounká. - Jo, a jedný věci nerozumím: Proč je to film USA, když všech sedm společností, co se podílely na produkci, je ze Španělska?? ()