V tomto svižně odsýpajícím kriminálním seriálu, v němž se představuje řada uznávaných hereckých talentů, je sváděn děsivý závod s časem v temném podsvětí Paříže. Vysloužilá policistka Catherine (Nathalie Bayeová) je povolána zpět do akce poté, co její dcera Julie (Maîwenn), také uznávaná policistka, zmizí v podzemí města. S pomocí Julieina partnera Raphaëla (Malik Zidi) musí Catherine sledovat každou stopu a využít všech instinktů k vypátrání své dcery, zatímco si klestí cestu tímto pekelným bludištěm v útrobách města. (HBO Europe)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (7)

Nox (2018)

Vzhledem k celému konci, nevysvětleným podrobnostem, vztahům, nelogickému jednání postav, děrám ve scénáři a fakt naprosto pitomému konci jsem těžce zklamán. Hrálo si to na mysteriozní krimi, ale vylezla z toho maximálně hra pro PS, takové GTA Paříž podzemí bez aut. ()

Epizoda 1 (2018) (E01)

První díl bývá seznamovací, což plní i tento, ale docela mne navnadil. Jak úvodní, tak závěrečné scény jsou skvělé, inu a to mezitím jsem bral jako nutnost, abychom se seznámili s postavami. Sice mi teda přišli policajti poněkud lemplovští, když už první krádež bankomatu (btw, jak na ni dostali echo?) zpackali, ale jinak to šlapalo poměrně svižně. Ta úvodní scéna na stanici metra je mimochodem taková skoro mystická, i když v seriálu nejspíš o mystiku nepůjde, má to být detektivka. Ale ti "zombie" s mobily v ruce (mobilzombie?) mne naprosto fascinovali. A Nathalie Bay sice zestárla a už to není ta čupr holka z Americké noci, ale pořád je akční jak sviň - tady rozhodně tu energickou ex-policistku hraje hodně dobře. Možná zde se inspirovali tvůrci seriálu Sestřičky Modrý kód pro postavu bývalé policistky v podání Kolářové. Nu a konec tohoto dílu nás zavede do podzemí Paříže, což díky jednomu sci-fi hororu je pro mne zajímavé prostředí, a vytěžil z té krátké scény před koncem hodně atmosféry. Jsem zvědavý na další díly. ()

Epizoda 2 (2018) (E02)

Sice se nám to pěkně zamotává a poukazuje to na něco prohnilého mezi policisty (což by mě moc nebavilo) plus na cosi s nelegálními imigranty, ale jinak trochu nuda. Celé to táhne Nathalie Baye, ta je jako nekompromisní policistka bez citů naprosto skvělá, ten zrzek se snaží, ale nic moc mu to nejde. Některé scény z podzemí super, ale celkově je tam moc těch rodinných povídání i hluchých míst, a to že spolu spali, se dalo předpokládat. Mimochodem, kdo soudný si točí sex se všemi svými milenci? Jinak ten druhý zrzek polda mne odrovnal - běhají snad po Paříži samí potomci Irů? :-) ()

Epizoda 3 (2018) (E03)

No, už to není o podzemí, ale o tom, co kdo a jak mezi policajty, do toho dokonce pár scén jako z amerického Bronxu a jedna podivná a podezřele se chovající telefonistka. Matka zmizelé policistky se poprvé zachová jako člověk s city a je otřesena, a celé to začíná vypadat spíš naruby (a připomínat jeden film s Delonem, kde poldové taky brali spravedlnost do svých rukou. Rád se budu mýlit. Ale začíná to dost pokulhávat a ztrácet dech, ()

Epizoda 4 (2018) (E04)

Jako začátek- kromě záběrů ranní Paříže - zas stojí za prd, i když konečně ve flashbacku zjistíme, kdo za tím stojí. Za něco stojí posledních deset minut (a částečně v půlce ta baba, která jde sama do podzemí, takže nakonec zjistíme i to, proč je v podzemí tolik masových hrobů), které jsou akční a velmi solidně natočené. To s trháním nehtů teda moc příjemné nebylo. ()

Epizoda 5 (2018) (E05)

Konečně se to z větší části odehrává v podzemí, je to napínavé, ale čím víc se to rozplétá tím víc vyplouvá na povrch naivnost celé zápletky, zvlášť co se těch zlých poldů týče, kteří neměli podzemí až tak ošéfované, jak asi měli, a taky jsou v tom vidět mnohé nelogičnosti, kdy jednání některých postav nedává moc smysl. Asi je jasné, kam to bude směřovat v posledním dílu a že po lhůtě 48 hodin nebude mít protikorupční co vyšetřovat, ale tak třeba to aspoň zase bude napínavé - ta klaustrofobní atmosféra je v tom chvílemi hodně silná. ()

Epizoda 6 (2018) (E06)

Konec mě zcela zklamal. Čekal jsem fakt nějaké větší propojení jednotlivých osudů postav, nějakou tu větší konspiraci za tím (Kdo byli ti dva, že měli na tak drahé vybavení, jaké dole v katakombách měli? Nedozvíme se. Jak se domluvili s poldama a jak to, že poldové netušili, co čeho to vlastně vlezli?), ale celé to nakonec bylo táák strašně hloupé a naivní a na mysteriózno si to jen hrálo. Navíc to skončilo, jak jsem si říkal, bo francouzská temná krimoška, ne?, což mě vlastně naštvalo taky, a ten poslední záběr s tím mladým, zrzavým poldou, byl taky o přesdržku. Vůbec mě mělo varovat, že v průběhu děje, když by měli scenáristé jít do hloubky a trochu víc věci vysvětlit, tak se na to vykašlali a nechali jen někoho zabít / zastřelit, hlavně aby to vypadalo nečekaně. Nakonec pro mne velké zklamání. Jo, a jinak to mohl být normální hodinu a půl film, a taky by se nic nestalo. Jen by bylo víc vidět, jak je ten scénář děravý a hloupý. ()