Audit

Mladá policistka Julie Susini zmizí bez stopy v podzemí Paříže. Její matka Catherine je přesvědčena, že ji bude moci najít. Je důchodkyně s rozsáhlými zkušenostmi. Potřebuje však pomoc od bývalého kolegy Raphaela Bergera. Společně opouštějí město a jdou na místo, kde byla Julie naposledy viděna - do města pod zemí. Tak začíná jejich děsivá cesta. ()

honajz

První díl bývá seznamovací, což plní i tento, ale docela mne navnadil. Jak úvodní, tak závěrečné scény jsou skvělé, inu a to mezitím jsem bral jako nutnost, abychom se seznámili s postavami. Sice mi teda přišli policajti poněkud lemplovští, když už první krádež bankomatu (btw, jak na ni dostali echo?) zpackali, ale jinak to šlapalo poměrně svižně. Ta úvodní scéna na stanici metra je mimochodem taková skoro mystická, i když v seriálu nejspíš o mystiku nepůjde, má to být detektivka. Ale ti "zombie" s mobily v ruce (mobilzombie?) mne naprosto fascinovali. A Nathalie Bay sice zestárla a už to není ta čupr holka z Americké noci, ale pořád je akční jak sviň - tady rozhodně tu energickou ex-policistku hraje hodně dobře. Možná zde se inspirovali tvůrci seriálu Sestřičky Modrý kód pro postavu bývalé policistky v podání Kolářové. Nu a konec tohoto dílu nás zavede do podzemí Paříže, což díky jednomu sci-fi hororu je pro mne zajímavé prostředí, a vytěžil z té krátké scény před koncem hodně atmosféry. Jsem zvědavý na další díly. ()