Syndikát Bernardýn

• Dánsko Sankt Bernhard Syndikatet (viac)

Snímek vypráví příběh dvou Dánů, kteří se vydají do Číny za obchodním dobrodružstvím. Když se zdánlivě geniální plán na vybudování chovatelské stanice bernardýnů nevyvíjí tak, jak si představovali, jejich zoufalství je zcela vykolejí... Rasmovi byla diagnostikována amyotrofická laterální skleróza a jeho prognóza není dobrá. Naštěstí se na něj obrátí dávný kamarád Fredrik, který ho přesvědčí, aby se stal investorem jeho nového projektu, spočívajícího v prodeji bernardýnů a luxusního zboží čínské střední třídě. Oba staří přátelé a pes jménem Dollar proto vyrazí uskutečnit svůj sen do Číny. Ovšem zorientovat se na čínském obchodním trhu není tak snadné, jak doufali, a záhy se začnou ocitat v jedné prekérní situaci za druhou. (Cinemax)

Malarkey

Totální úlet s absurdním druhem humoru, který ale perfektně naráží na zajeté stereotypy jak Dánů, tak Číňanů. Zvláštní druh humoru navíc není založený na klasických haha scénách, ale na scénách plných trapnosti a nepochopení, které se Vám prvních patnáct minut nebudou pozdávat, ale když vydržíte, tak zbytek filmu si je vysloveně budete užívat. ()

Enšpígl

Teda to byl zase jednou neortodoxní humor, ale film mě i poučil jak se dá mučit zubním kartáčkem, to se mě jistě ještě bude v životě hodně hodit. ()

Akaja

Nebudete se asi řezat smíchy, přitom se ale solidně pobavíte. Párek dvou neschopných Dánů jede vydělat miliony do Číny prodejem bernardýnů, protože si jeden z nich spočítal, že by se po tom mohli Čínani utlouct a že mají dost peněz. Druhý má blízko do hrobu, tak si jede naposledy povyrazit a plán finančně podpoří do začátku. Jejich amatérismus nezná mezí a není divu, že se jim absolutně nedaří. ()